Connect with us

Politika

Adıyaman’da Kemal Kılıçdaroğlu’na saldırı girişimi

Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Adıyaman ziyareti sorasında bir provokasyon daha meydana geldi. türbe ziyareti sırasında fiziksel saldırı girişiminde bulunuldu.

Kılıçdaroğlu ilk olarak bayram nedeniyle deprem bölgesi Adıyaman’da gerçekleştirdiği mezarlık ziyaretinde bir kişinin sözlü saldırısına uğradı. 

Kılıçdaroğlu dua ederken mezarlıkta bulunan bir şahıs “Bu Fatiha okumayı bilmiyor ki, sen buna neden Fatiha okutturuyorsun?” dedi. 

Kılıçdaroğlu’na yönelik ikinci provokasyon Adıyaman’da Sahabe Safvan Bin Muattal Türbesi’nde meydana geldi.

Heyetin türbeden çıkışı sırasında bir kişi Kılıçdaroğlu’nun yanına gelmeye çalışarak, “Seni istemiyoruz. Sen buraya gelme, sen buranın adamı değilsin oğlum” diye bağırırken, fiziksel saldırı girişimi de yaşandı. Alanda bulunan bazı kişiler, Kılıçdaroğlu’nun korumalarına saldırmaya çalıştı. Kılıçdaroğlu ise gülümseyerek yoluna devam etti.

Artı Gerçek’in haberine göre, Kılıçdaroğlu’nun Adıyaman programında, Yeşil Sol Parti’nin İstanbul 1. Bölge birinci sıradan milletvkili adayı gösterdiği Sırrı Süreyya Önder ile bir buluşma da vardı. Önder ve Kılıçdaroğlu, Samsat’taki Yeşil Sol Parti ilçe binasında bir araya gelecekti. Ancak saldırı girişimi nedeniyle program iptal edildi.

Kılıçdaroğlu ve beraberindeki heyetin, saldırı girişiminden sonra havalimanına gittiği öğrenildi.

Devamı…