Bilim & Teknoloji

Venmo ve Amazon, ödeme işlemlerinizi kolaylaştırmak için bir araya geldi

Önümüzdeki yıldan itibaren, ABD’li müşteriler Venmo hesaplarını kullanarak Amazon’dan alışveriş yapabilecekler. Ödeme uygulamasının ana şirketi PayPal, Salı günü bir basın açıklamasında ortaklığı duyurdu ve kullanıcıların ödeme yapmak için Venmo bakiyelerine dokunarak veya doğrudan bağlantılı bir banka hesabından para çekerek Amazon’dan mal satın alabileceklerini açıkladı.

PayPal kesin bir zaman çizelgesi sunmasa da, sürüm, kullanıma sunulduğunda özelliğin çevrimiçi olarak ve uygulaması aracılığıyla Amazon satın alımlarında kullanılabileceğini söylüyor. Şu anda, Amazon öncelikle kredi, banka ve hediye kartlarıyla yapılan satın alımları destekliyor , ancak bu yıl bir öğenin toplam maliyetini bölmek için aylık ödeme planları sunmak için Affirm ile de ortaklık kurdu . Özellikle, Amazon doğrudan PayPal üzerinden ödeme kabul etmemektedir .

Amazon’un küresel ödeme kabulü direktörü Ben Volk, yayında “Müşterilerimizin Amazon’da nasıl alışveriş yapacakları konusunda seçenekler ve esneklik istediklerini anlıyoruz” dedi . “Venmo ile birlikte çalışmaktan ve müşterilerimize Venmo hesaplarını kullanarak Amazon’da ödeme yapmak için yeni yollar sağlayarak ödeme yapma olanağı vermekten heyecan duyuyoruz.”

PayPal, pandemi sırasında çevrimiçi alışverişteki artışı itici bir güç olarak göstererek, ortaklığı “Venmo’nun hem tüketiciler hem de tüccarlar tarafından kullanılabilme yollarını genişletme” çabasının bir parçası olarak nitelendirdi. Şirketin Ekim 2020’de hazırladığı bir ankete göre , Venmo kullanıcılarının yüzde 65’i, önceki altı ay boyunca kişisel “çevrimiçi satın alma davranışlarını” artırdığını bildirdi. Buna karşılık, uygulama, PayPal’ın United Airlines ile son ortaklığıyla tanıttığı QR Kodlarıyla ödeme yeteneği de dahil olmak üzere bu değişimi destekleyen özellikleri kullanıma sundu. Venmo ayrıca bu baharda bir dizi kripto para birimi hizmeti sunarak kullanıcılara uygulama içinde birden fazla kripto türünü satın alma, satma ve saklama olanağı verdi.

Popular Science

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu