Connect with us

Genel

Uçankuş’un sahibi Can Tanrıyar tutuklandı

Uçankuş TV’nin sahibi, ünlü medya patronu Can Tanrıyar tutuklandı.

Uçankuş TV ve internet sitesinin sahibi Can Tanrıyar, 3 gün süren gözaltı süresi sonunda ifadesi alınmak üzere savcılığa götürüldü. İfadesinin ardından Tanrıyar, ‘yağmaya teşebbüs, kişisel verileri hukuka aykırı ele geçirme’ suçlamasıyla Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği’nce tutuklandı.

Sosyal medyada çekmiş olduğu videolar ile siyasiler dahi birçok adı hedef alan Muhammed Yakut ile ortaklık yapmış olduğu belirlenen Tanrıyar, sevk edilmiş olduğu mahkemece “Birden fazla şahıs ile yağma suçlaması” ile tutuklandı.

Muhammed Yakut’a “hedef aldığı kişilerle” ilgili sufle verdiği ve yaptığı yayınları yönlendirdiği iddia edilen Tanrıyar’ın, Muhammed Yakut ile işbirlikleri net olarak tespit edildi. Tanrıyar’ın eşi Tamar ile birlikte Muhammed Yakut’un Türkiye’de bulunduğu sırada 32 kez birlikte görüştükleri belirlendi. Ayrıca, Tanrıyar’ın evinde yapılan aramada kendi el yazısıyla birçok kişiye dair yapmayı düşündüğü komplo planları ele geçirildi.

Savcılık sorgusunun ardından “yağmaya teşebbüs, kişisel verileri hukuka aykırı ele geçirme” suçlamalarıyla Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliğine sevk edilen Can Tanrıyar, “Birden fazla kişi ile yağma suçlaması” ile tutuklandı.

Devamı…