Connect with us

Politika

Tuğrul Türkeş: Katılım düşük olursa Tayyip Bey’in şansı artar

AKP’li Tuğrul Türkeş, “Katılım düşük olursa Tayyip Bey’in şansı artar. Onun tabanı daha disiplinlidir. Kemal Bey biraz yalnız kalmış gibi” açıklamasını yaptı.

Gazeteci İsmail Küçükkaya, Halk TV’deki bugünkü yazısında Tuğrul Türkeş’le yaptığı görüşmeyi aktardı.

28 Mayıs’taki Cumhurbaşkanı Seçimi’nin ikinci turuna ilişkin, “İnsanların sandığa gitmesi önemlidir. Demokrasi bunu gerektirir. Bakalım hangi tarafın tabanı daha çok sandığa gidecek” dedi.

“Katılım düşük olursa Tayyip Bey’in şansı artar” diyen Türkeş, “Onun tabanı daha disiplinlidir. Kemal Bey biraz yalnız kalmış gibi” ifadelerini kullandı.

Türkeş, şöyle devam etti:

“Evet MHP iyi oy aldı. Bazıları şaşırdı. Ben de onlara şaşıyorum. Dünyadaki gelişmeleri ve bunun Türkiye’ye yansımasını okuyamıyorlar. Evet arkadaş milliyetçilik önem kazanıyor. Türkiye’de de yükseliyor. Marjinal bazı partiler üzerinden ülkeyi anlayamazsınız. Hüda Par, TİP vs büyük büyük analizler yapılıyor. Yüzde yarım veya 1 üzerinden Türkiye okuması yaparsan yanılırsın. Ülkeye ve halka yabancı olmaktır bu. Türkiye Cumhuriyeti’nde ana akım siyasi hareketler vardır. Onlar dururken marjinal gruplar üzerinden Ana karadan şaşmamak lazım. Bu açıdan bakınca MHP’nin aldığı oy sürpriz değildir.”

“İnsanların sandığa gitmesi önemlidir. Demokrasi bunu gerektirir. Bakalım hangi tarafın tabanı daha çok sandığa gidecek. Katılım düşük olursa Tayyip Bey’in şansı artar. Onun tabanı daha disiplinlidir. Kemal Bey biraz yalnız kalmış gibi. Babacan, Davutoğlu, Akşener asılacaklar mı? Seçimden hemen sonra kendi grup fotoğraflarına baktım da… Bu bi gevşemedir.”

Devamı…