Connect with us

Politika

TİP lideri Erkan Baş: Kılıçdaroğlu ile görüşümüz çok farklı ama gönül rahatlığıyla oy verin

TİP Genel Başkanı Erkan Baş, destek verdiklerini açıkladığı cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu ile dünya görüşlerinin çok farklı olduğunu vurgulayarak, “Ama gönül rahatlığıyla Kemal Kılıçdaroğlu’na oy verin. Çünkü onu denetleyecek bir Türkiye İşçi Partisi var. İlk turda bu işi bitirmemiz lazım” dedi.

Türkiye İşçi Partisi (TİP) Genel Başkanı Erkan Baş, dün akşam İstanbul Sefaköy’de bulunan Atlas Düğün Salonu’nda halk buluşması gerçekleştirdi.

Cumhurbaşkanlığı seçiminin ilk turda bitmesi gerektiğini söyleyen Baş, “Dünya kadar görüş farkımız var Kemal Bey ile… Ama gönül rahatlığıyla Kemal Kılıçdaroğlu’na oy verin” diye konuştu.

ANKA’nın haberine göre, Erkan Baş, konuşmasına şöyle devam etti:

“Paranın gücüyle bizi teslim almaya çalışıyor. Parayla teslim alamadığını cezaevinde teslim almaya çalışıyor. Bir Tweet atsan hakkında soruşturma açıyor. Mitinge gidiyorsun bombalanıyorsun. Sokağa çıkıyorsun gözaltına alınıyorsun. İşçisin hakkını arıyorsun jandarma geliyor, polis geliyor. Artık bıktık. O yüzden şunu söylüyorum; bizim ikinci tura falan bırakma şansımız yok. 14 gün değil 14 dakika bile sabredecek halimiz kalmadı. İlk turda bu işi bitirmemiz lazım. Çok açık söylüyorum; bizim Kemal Kılıçdaroğlu’yla dünya görüşlerimiz çok farklıdır arkadaşlar. Dışarıdan bakan anlamaz da biz solcular biliyorsunuz övünmeyi falan çok severiz. Dünya kadar görüş farkımız var Kemal Bey ile. Ben bambaşka bir siyasi programını temsil ediyorum. O bambaşka bir siyasi programı temsil ediyor. Onun partisi başka benim partim başka. Onun ittifakı başka benim ittifakım başka. Ama gönül rahatlığıyla Kemal Kılıçdaroğlu’na oy verin. Çünkü onu denetleyecek bir Türkiye İşçi Partisi var. Herkes rahat olsun.

Yarın öbür gün açıklayacağım. Bütün siyasetçiler bunu yapmalı. Mal varlığı diye bir şey var değil mi arkadaşlar? Ben mal varlığımı açıklayayım, dünyanın en kısa videosu; hiçbir şeyim yok Allaha şükür.

Bizim yapmamız gereken, sizden istediğimiz şey şu; sakın emanet falan demiyorum altını çizerek söylüyorum eğer doğru buluyorsanız, iyi buluyorsanız, haklı buluyorsanız hep beraber hem Türkiye’ye hem dünyaya şunu gösterelim iyi olan güçlenebilir, haklı olan güçlenebilir, doğru olan güçlenebilir. Ve bunun için illa çok parası olmasına gerek yoktur. Bunun için illa televizyonlarda illa boy boy gösterilmesine gerek yoktur. Bakın burada size şikayet ediyorum; 35 gündür hiçbir televizyon kanalı bizi yayına almadı. Niye? Türkiye İşçi Partisi’nin güçlendiğini gördüler. Seçim dönemindeyiz, 10 gün kaldı daha bir tane televizyon kanalına çıkamamışız. Engellemek istiyor ama şunun farkında değiller; biz bu partiyi kurduğumuzda hiçbir yere çıkamıyorduk. Partinin adını bilmeyen milyonlarca insan vardı. Ama bugün bu noktaya geldiysek bu sadece ve sadece bütün engelleme girişimlerine karşı halka güvendiğimiz için halkla birlikte olduğumuz için bugüne kadar geldik. Bundan sonra da kararı siz vereceksiniz. Ben size şu konuda söz veriyorum; bize oy veren kimse hayat boyu asla mahcup olmayacaktır.”

Devamı…