Dünya

Teksas’taki bir alışveriş merkezinde silahlı saldırgan en az 8 kişiyi öldürüldü

ABD’de Cumartesi günü Dallas’ın kuzeyinde işlek bir alışveriş merkezinde polis, silahlı bir kişinin sekiz kişiyi vurarak öldürdüğünü ve en az yedi kişiyi yaraladığını söyledi.

Şehrin polis şefi Brian Harvey basına yaptığı açıklamasında , yetkililerin tek başına hareket ettiğini düşündüklerini söyledikleri ve nedeni henüz bilinmeyen silahlı kişinin Allen, Teksas’taki Allen Premium Outlets alışveriş merkezinin dışına ateş etmeye başladıktan sonra bir polis memuru tarafından öldürüldüğünü söyledi. Açıklamada ateşli silahla yaralanmış en az dokuz kişinin bölge hastanelerine götürdüğünü söyledi.

Boyd, Cumartesi gecesi düzenlediği ikinci basın toplantısında, bu insanlardan ikisinin hastanede öldüğünü, üçünün de durumunun kritik ve diğer dördünün durumu stabil olduğunu aktardı.

Kimliği belirsiz bir görgü tanığı, yerel ABC üyesi WFAA TV’ye, silahlı kişinin “kaldırımda yürürken dışarıda silahını ateşlediğini ve her yere rasgele ateş açtığını” söyledi.

Gun Violence Archive’e göre, 2023’te şu ana kadar en az 198, en az 2016’dan bu yana yılın bu noktasında toplu silahlı saldırılar Amerika Birleşik Devletleri’nde olağan hale geldi

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu