Politika

Taliban Sözcüsü Mücahid Diyarbakır’da

Alimler ve Medreseler Birliği’nin Diyarbakır’da gerçekleştirdiği “Alimler Buluşması” konferansına pek çok dini lider katılıyor. Afganistan’da kontrolü ele alan Taliban yönetiminin Sözcüsü Zabihullah Mücahid da katılımcılar arasında.

Alimler ve Medreseler Birliği (İttihadul Ulema) tarafından düzenlenen “7’nci Alimler Buluşması”na, Türkiye, Afganistan, Suriye, Rojava, Rojhılat ve Kürdistan Bölgesi başta olmak üzere pek çok lider ve ulema katılıyor.

Bugün ve yarın düzenlenecek programın açılış konuşmasını Alimler ve Medreseler Birliği Genel Başkanı Molla Enver Kılıçarslan yaptı.

Programa, Taliban Sözcüsü Zabihullah Mücahid, Rojavalı alim ve müderris Şeyh Zahid El-Haznevî, Dünya Alimler Birliği Erbil Temsilcisi Prof. Dr. Ahmed Abdulvahap Pêncwinî, Şeyh Esad El-Çokreşi Medresesinden Mehmet Fırat, Ronaki Müessesesi Genel Müdürü Dr. İdris Karitanî, Jiyar Enstitüleri Erbil Sorumlusu ve Koya Üniversitesi Öğretim Görevlisi  Prof. Dr. Süleyman Selim İbrahim, HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu katılımcılar arasında bulunuyor.

Âlimler Buluşması adlı program 2015 yılından bu yana her yıl Ekim ayında düzenleniyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu