Connect with us

Politika

Süleyman Soylu: PKK, bir kadın örgütüdür

Dokuz Eylül Üniversitesi 2022-2023 Akademik Yılı Açılışında konuşan İçişleri Bakanı Soylu, “PKK bir kadın örgütüdür. Kadın örgütü olmasının temelinde birçok kendi adına sosyoloji, felsefesi de vardır” dedi.

Törende konuşma yapan Süleyman Soylu, “Eğer biz 21. asrın başından itibaren Recep Tayyip Erdoğan’ın ortaya koyduğu iradeyle birlikte savunma sanayisini yüzde 20’den 80’e çıkarmasaydık bugün Hatay, Gaziantep, Kilis, Şanlıurfa, Kızıltepe, Nusaybin’de… Afrin’den Hakurk’a kadar, karşı tarafta da Tel Abyad’dan Resulayn’a kadar füzelerle, bombalarla sınır bölgelerimizdeki insanların hayatı zindana dönmüş olacaktı” ifadelerini kullandı.

“Türkiye’nin terörle mücadelede 15 Temmuz’dan sonra konsept değişikliğine gittiğini, terör örgütünün havzasının daraltıldığını” söyleyen Soylu, belediyelere atanan kayyımlara itiraz edenler olduğunu, geçen hafta Diyarbakır’ın ilçelerini ziyaret ettiğini, altyapılarının Anadolu’nun birçok ilçesinden daha iyi hale geldiğini öne sürdü.

“PKK, bir kadın örgütüdür, altını çizerek söylüyorum. Kadın örgütü olmasının temelinde birçok kendi adına sosyoloji, felsefesi de vardır” diyen Süleyman Soylu, şöyle devam etti:

“Sadece terörle mücadeleyi değil terörizmle mücadeleyi ortaya koyan bir anlayışı sergiledik. Bunun devam etmesinin sonucudur. PKK ile ilgili yeni bir iş başlattık. Annelerin, babaların, ailelerin, kardeşlerin üzerinden on binlerce insanla görüşerek… Şu anda Cezayir’den bir PKK’lı teröristi ikna ederek adalete teslim etmek üzere getiriyoruz. 2016’nın başında terör örgütüne katılmış, 2019, 2020 yıllarında Cezayir’e gitmiş. Annesiyle irtibat kurduk ve getirdik. 

Soylu, “Biz karar verdik, 29 Ekim 2023 tarihinde Türkiye’de bir tek terörist kalmayacak. Bunun için bütün mücadeleyi yapıyoruz. Artık Türkiye, kendi içerisindeki bu PKK terör hadisesini tamamlamış ve bitirmiş olacak. Belki bizim, Cumhuriyet’in ikinci asrına bırakabileceğimiz en önemli olgulardan bir tanesi de budur” diye konuştu.

Devamı…
Yorumunuz

Cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir