Kültür & Sanat

Şırnak Cizre’deki müzik festivaline yoğun ilgi

Şırnak Cizre’de düzenlenen organizasyonla bir araya gelen binlerce kişi, sevilen şarkıcıların konserleri ve DJ performansıyla doyasıya eğlendi.

Cizre ilçesinde bir araya gelen binlerce kişi, DJ performansı ve konserle eğlenceli vakit geçirdi.

Dosso Dossi Holding Üst Yöneticisi Hikmet Eraslan tarafından Şırnak Valiliği ve Cizre Kaymakamlığı desteğiyle Dicle Nehri kıyısınndaki Mem-ü Zin Parkı’nda organize edilen etkinlik kapsamında konser alanına kurulan dev sahneye ilk olarak Soner Sarıkabadayı çıktı.

Daha sonra Sefo ile Kurtuluş Kuş ve Burak Bulut sırayla sahne alarak sevilen parçalarını seslendirdi. “Mr. Dosso Dossi” kimliğiyle sahne alan Eraslan ise sergilediği DJ performansı, ışık ve havai fişek gösterisiyle konsere katılanlara coşkulu anlar yaşattı.

“Mr. Dosso Dossi” kimliğiyle yaptığı DJ performanslarıyla tanınan iş insanı bölge kökenli Hikmet Eraslan ise lazer ve ışık gösterileriyle desteklenen bir müzik performansı gerçekleştirdi. Kendisi de doğu kökenli, Ağrı Doğubeyazıtlı olan Eraslan, “Amacım Anadolu’da da sanat ve müziği ulaşılır kılmak. Müzikle halkı buluşturmak. Sadece batıda değil, doğu illerinde de bu etkinliklerin yapılabileceğini göstererek farklı organizasyonların bu bölgeye gelmesinin önünü açmak istiyorum” dedi. 

Organizatörler, “Şırnak Cizre’nin nüfusu zaten 100 bin kişidir, bu kalabalık nasıl oluştu” sorusuna ‘Çevre illerden akın akın geldiler’ yanıtını aldı. Etkinliği Şırnak Valisi Osman Bilgin ve Cizre Kaymakamı/Belediye Başkanı V. Nazlı Demir himaye etti.

Hikmet Eraslan da sanata, müziğe önem verdiklerini, Ağrı Doğubeyazıt’ın ardından Cizre’de de olmaktan mutluluk ve gurur duyduklarını dile getirdi.

Amaçlarının Türkiye’nin her tarafına müzik ve sanatın dokunmasını sağlamak olduğunu belirten Eraslan, “Özellikle Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin bu konuda gelişim gösterebilmesi adına sanayi ve turizmin akabilmesi adına Dosso Dossi Holding olarak yaptığımız bir sosyal sorumluluk projesidir bu. Gittiğimiz yerlere tanıtım adına katkı sağlıyoruz.” dedi.

İnsanları mutlu etmek için çalıştıklarını söyleyen Eraslan, 5 Kasım’da da Şanlıurfa’nın Harran ilçesinde olacaklarını ve aynı etkinliği gerçekleştireceklerini ifade etti.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu