Connect with us

Dünya

Sırbistan’da okul saldırısı: 14 yaşındaki çocuk dokuz kişiyi öldürdü

Sırbistan’ın başkenti Belgrad’da 14 yaşındaki bir çocuk okulda ateş açtı. Olayda sekizi öğrenci olmak üzere dokuz kişi öldü.

Sırbistan’ın başkenti Belgrad’da 14 yaşındaki bir erkek çocuk kent merkezindeki “Vladislav Ribnikar” adlı okulda silahlı saldırı yaptı. Sırbistan polisi olayda biri güvenlik görevlisi, sekizi öğrenci olmak üzere dokuz kişinin öldürüldüğünü duyurdu. Olayda biri öğretmen olmak üzere yedi kişi de yaralandı.

Yedinci sınıf öğrencisi olduğu açıklanan çocuk gözaltına alındı. Polis okulun bulunduğu alanı emniyet şeridi çekerek güvenlik altına aldı. Daha önce olayda güvenlik görevlisinin öldüğü ve yaralanan beş kişinin hastaneye kaldırıldığı açıklanmıştı.

Ancak Sırbistan İçişleri Bakanlığı daha sonra yaptığı açıklamada öğrencinin önce sınıfta öğretmenini vurduğunu ardından diğer öğrenciler ve güvenlik görevlilerine ateş açtığını açıkladı ve ölü sayısının dokuza yükseldiğini aktardı. Yaralı öğretmen ile altı öğrencinin tedavisinin sürdüğü de açıklandı.

Öğrencinin saldırı sebebini belirlemek için soruşturma başlatıldı. Katı silah edinme yasalarına sahip olan Sırbistan’da toplu silahlı saldırılar nadiren yaşanıyor. Yetkililer çocuğun saldırıyı babasının silahıyla gerçekleştirdiğini düşündüklerini de söyledi.

Devamı…