Politika

Silopi’de iddia: Onlarca kadını haberleri olmadan İYİ Parti’ye üye yaptılar

Silopi’de “gıda yardımı” adı altında kimlik fotokopileri alınanı onlarca kadının habersizce İYİ Parti’ye üye yapıldığı iddia edildi. İlçe başkanı ise, “Rızayla insanları üye yaptık dedi.

Şırnak’ın Silopi ilçesinde de İYİ Parti İlçe Teşkilatı’nın, Karşıyaka ve Şehit Harun Boy mahallelerinde yürüttüğü çalışmalar esnasında “gıda yardımı” adı altında kimlik fotokopilerini aldığı onlarca kadını partiye üye yaptığı belirtildi.

M.A’da yer alan habere göre Şırnak’ın Silopi ilçesinde de İYİ Parti İlçe Teşkilatı’nın, Karşıyaka ve Şehit Harun Boy mahallelerinde yürüttüğü çalışmalar esnasında “gıda yardımı” adı altında kimlik fotokopilerini aldığı onlarca kadını partiye üye yaptığı belirtildi.

“Yardımda bulunacağız” denilerek, kimlik fotokopileri alındıktan sonra E-Devlet üzerinden durumun farkına varan kadınlardan biri de Karşıyaka Mahallesi’nde oturan Güler Başak. Mahallelerinden onlarca kadının bu şekilde İYİ Parti’ye üyeliklerinin yapıldığını söyleyen Başak, “Evimize gelerek, kimlik fotokopimizi istediler ve bunun karşılığında gıda yardımı yapacaklarını söylediler. Kimlik fotokopimi verdim evden ayrıldılar. Ancak komşular gelen kişilerin yardımla alakalarının olmadığını ve aldıkları fotokopilerle partilerine üye topladıklarını belirtti. Gelenler, ‘6 parti’ olduklarını söylediler. Komşularımız gelen şahısların bizim partiden olmadıklarını söyledi. Bu durumdan haberim olduktan sonra çocuklarımı parti binalarına gönderip kimlik fotokopimi aldırdım” dedi. 

İYİ Parti Silopi İlçe Başkanı Hüsnü Öztürk, aileleri ziyaret ettiklerini doğrulayarak, “6’lı masa”nın önemini anlattıklarını ve çay içip ayrıldıklarını ileri sürdü. 

Öztürk, kimlik fotokopileri alınan kişilerin partiye üye yapılmasına dair soruya ise, “Biz yardım vakfı mıyız ki böyle bir şey yapalım? Kendi rızalarıyla aldık” yanıtını verdi.


 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu