Yaşam

Siirt’te Yıldırım Düşen Arazide Anız Yangını Çıktı

Siirt’e bağlı Tuzkuyusu köyünde hasadı yapılmış buğday tarlasına, saat 23:20 sıralarında yıldırımın düşmesi sonucu anız yangını çıktı. Çıkan yangında 30 dekar tarım arazisi zarar gördü.

İhbarla bölgeye Siirt ve Kurtalan Belediyesi itfaiyesi, Orman İşletme Müdürlüğü ekipleri ile İl Emniyet Müdürlüğü’ne ait Toplumsal Olaylara Müdahale Aracı (TOMA) geldi.

Çevredekiler de iş makineleri ve traktörleriyle yangına müdahale etmeye çalıştı. Kontrol altına alınarak söndürülen yangında 30 dekar arazi hasar aldı.

Siirt Valisi Kemal Kızılkaya da olay yerine gelerek incelemeler yaptı.

Vali Kızılkaya: Can kaybı ve yaralanma yok

Vali Kızılkaya, yaptığı açıklamada yangında herhangi bir can kaybı ve yaralanmanın olmadığını belirterek, “20.06.2024 günü saat 23.20 sularında ilimiz Tuzkuyusu köyü ile Havalimanı arasında bulunan biçilmiş ekin tarlasına yıldırım düşmesi sonucu anız yangın çıkmıştır. Rüzgarın da etkisiyle ile ilk etapta yaklaşık 30 dekarlık alanda yangının etkili olduğu değerlendirilmiştir. Yangına hızla müdahale edilmiştir. Söndürme çalışmalarına itfaiye ekiplerinin yanı sıra havaalanımızın yangın müdahale ekipleri, Orman İşletme Müdürlüğü ekipleri, jandarmamız ve emniyetimizin TOMA’larıyla birlikte İl Özel İdaremize ait iş makineleri de destek vermiştir. Yangın kısa sürede kontrol altına alınmış ve soğutma çalışmaları başlamıştır. Yangından herhangi bir can kaybı ve yaralanma yaşanmamıştır” ifadelerini kullandı.(DHA)

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu