Yaşam

Şeyh Said Derneği Heyeti’nden Diyarbakır’da PAK’a dayanışma ziyareti

Şeyh Said Derneği Genel Başkanı Kasım Fırat, ve beraberindeki heyet, 25.12.2022, pazar günü Partiya azadiya Kurdistan (PAK) ile dayanışma amacıyla Diyarbakır İl Teşkilatı’nı ziyaret ettiler.

17 Aralık 2022 günü PAK’ın 2Kürdistan Bayrağı Günü’ münasebetiyle PAK İl Teşkilatı’na asılan Kürdistan Bayrakları gerekçe gösterilerek, Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talebi, Diyarbakır Sulh ve Ceza Mahkemesi’nin onayı ile Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı polisler PAK Diyarbakır İl Teşkilatı binasında arama gerçekleştirmiş, bu arama sonucunda, tüm Kürdistan Bayrakları’na, bilgisayarlara, bazı kitap ve dergilere el konulmuştu.

Şeyh Said Derneği Genel Başkanı Kasım Fırat, Şeyh Said Derneği Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Bukarki, detbek yöneticileri Samed Bilgin, Zahit Çiftkuran, Azad Zal, Ramazan Arı Yönetim Kurulu Üyeleri, 25.12.2022, pazar günü PAK ile dayanışma amacıyla PAK Diyarbakır İl Teşkilatı’nı ziyaret ettiler.

PAK Genel Başkan Yardımcısı Vahit Aba ve PAK yöneticileri Hanifi Turan, Mehmet Dörtyama, Salih Kaplan, Talip Sana, Şerif Karakurt, Abdullah Polat, Şeyh Said Derneği heyetini karşıladılar.Şeyh Said Derneği heyeti, PAK’a ve Kürdistan Bayrağı’na yapılan saldırıyı protesto ettiklerini ve PAK ile dayanışma dileklerini sunmak amacıyla bu ziyareti gerçekleştirdiklerini dile getirdi.

PAK Genel Başkan Yardımcısı Vahit Aba da bu dostane ve sıcak dayanışmalarından ve ziyaretlerinden dolayı Şeyh Said Derneği heyetine PAK adına teşekkürlerini sundu. Her iki heyet arasındaki görüşme dostane ve verimli bir atmosferde gerçekleşti. Kaynak: Şeyh Said Derneği Heyeti Diyarbakır’da PAK’a Dayanışma Ziyaretinde Bulundu.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu