Analiz

Seçimlere Günler Kala Akşener’in Öfkesi Neden Tavan Yaptı?

31 Mart seçimlerine günler kala, siyasi açıklamalarının tamamını CHP’yi eleştirmek üzerine kurgulayan Meral Akşener, son günlerde ABB Başkanı Mansur Yavaş’a yönelik sarf ettiği öfke dolu sözlerle tepki toplamaya devam ediyor.

Fikret Bila Halktv’de , Akşener’in, son zamanlarda yaşanan öfke patlamalarının nedenlerini şöyle açıkladı.

31 Mart seçimlerine günler kala, yayımlanan tüm anketlerde İYİ Parti’nin oy oranı dip seviyelere düşmüş durumda.

Millet İttifakı’ndan ayrılma kararı alan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, seçimlere ‘Hür ve Müstakil’ sloganı ile girileceğini duyurmuş ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ile Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’a yönelik ağır ifadeler kullanmıştı.


“AKŞENER TARAF DEĞİŞTİRİYOR”

Seçimlere yaklaştıkça vites artıran Akşener, eleştirilerinin çok küçük bir bölümünü AKP’ye yöneltirken, açıklamalarının tamamına yakın bölümünde ise muhalefete yüklenmeye devam ediyor. Akşener’in zaman zaman öfke patlaması olarak tanımlanabilecek ifadelerinin bir çaresizliğin dışavurumu olduğunu aktaran halktv.com.tr yazarı Fikret Bilâ, çok konuşulacak bir iddiayı ortaya attı.

Akşener’in öfke patlamalarının siyaseten taraf değişikliğinin yansımaları olduğunu açıklayan Bilâ, “Akşener taraf değiştiriyor” sözleri ile Cumhur İttifakı ve İYİ Parti arasında kurulan dirsek temasına dikkat çekti.

Halk TV’de yayımlanan Perdenin Önü Arkası programında açıklamalarda bulunan Bilâ, şu ifadeleri kullandı.

“SİYASETEN İNTİHAR EDİYOR”

Akşener, tamamen taraf değişiyor. Muhalefet partisiyken, iktidarın yanına geçmeye çalışıyor.

Erdoğan’a yönelik ağır eleştiriler yönetmiyor, sadece muhalefetin aktörlerine yönelik eleştirilerde bulunuyor. Şu görüşe katılıyorum, kendi partisi küçülecektir bu seçimden sonra ancak bu başka bir hesapla yapılıyor olabilir ve biz bunu bilmiyor olabiliriz.

Sayın Erdoğan ve Akşener arasında başka bir şey konuşulmuşsa, bizim bilmediğimiz bazı olgular varsa sonrasında ortaya çıkabilecek olaylardır. Ancak çok deneyimli siyasi isimlerin, 5-6 ay önce söylediklerini tamamen yok sayıp, tam tersini söylemesi ve söylediklerinin 180 derece tersini yapmaya başlaması büyük çelişkidir.

 Meral Akşener, iktidar yerine muhalefete yüklenerek daha hızlı bitişe gidiyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu