Ortadoğu

Sadr’dan BM’ye açık oturum önerisi

Sadr Hareketi lideri Mukteda es-Sadr, sosyal medya hesabında yaptığı açıklamada, Birleşmiş Milletler’e (BM) siyasi taraflarla canlı yayınlanacak açık oturum önerisinde bulunduklarını ve buna henüz somut bir cevap almadıklarını söyledi.

Sadr Hareketi lideri Mukteda es-Sadr, sosyal medya hesabından son süreçte Irak’ta yaşanan gelişmelere ilişkin açıklamalarda bulundu.

Sadr Hareketi lideri Mukteda es-Sadr, Birleşmiş Milletler’e (BM) siyasi taraflarla canlı yayınlanacak açık oturum önerisinde bulunduklarını ve buna henüz somut bir cevap almadıklarını söyledi.

Aracı tatmin etmeyen bir cevap aldıklarını kaydeden Sadr, cevabın reform ve göstericilerin taleplerine yönelik hiçbir şey içermediğini ifade etti.

“Herkesten diğer adımı atmamızı beklemelerini rica ediyorum” diyen Sadr, kendilerinden kapalı müzakerelerin beklenmemesini söyledi.

Halka karşı hiçbir şeyi gizlemediğini vurgulayan Sadr, ‘yolsuzlukçular ve kendisini öldürme girişiminde bulunanlarla’ müzakere etmeyeceğinin altını çizdi.

Toplumsal barış ve halk için çok taviz verdiklerini bildiren Sadr, karşı tarafın ajandasında reform için ne olduğunu beklediklerini belirtti.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu