Yaşam

Prof. Dr. Övgün Ahmet Ercan: En az dört ayınız ürpertilerle geçecek

Merkez üssü Malatya’nın Yeşilyurt ilçesi olan 5.6 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Deprem Uzmanı Prof. Dr. Övgün Ahmet Ercan uyarılarda bulundu.

Prof. Ahmet Ercan, büyüklüğü 6,7’ye kadar erişecek artçı depremlerin 3-4 ay daha süreceği uyarısında bulundu.

AFAD Başkanı Sezer, bugün 5.6 büyüklüğündeki depremde 1 kişinin hayatını kaybettiğini, 69 kişinin yaralandığını açıkladı.

Jeofizik mühendisi Prof. Dr. Övgün Ahmet Ercan, 1 kişinin yaşamını yitirdiği bugünkü Malatya depremine dair açıklama yaptı.

Prof. Ercan, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, bugün saat 12.04’de merkez üssü Malatya Yeşilyurt Kozluk olan 5,6 büyüklüğündeki artı depremin 5 km derinde sarsıcı olduğunu söyledi.

İncelemeler için yarın Malatya’da olacağını duyuran Ercan, “Bölgede M6,7 erişecek artçı depremler 3-4 ay sürecektir” dedi.

Prof. Ercan, “Deprem Bölgesinde beklenen artçı depremler M6,7’den küçük, ancak yıkıcı boyutlarda olacağı için lütfen çığımlı (hasarlı) yapılarınıza girmeyin. Çünkü hangisinin, ne zaman, nerede olacağı belli değil. Ne yazık ki, en az dört ayınız ürpertilerle geçecek. Barınaklarınızda sorun yok” ifadelerinde bulundu.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu