Sağlık

Prof.Dr.Cenap Ekinci’den korkutan iddia: Diyarbakır halkı pandemide kobay olarak kullanıldı

Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr.Cenap Ekinci, Diyarbakır’da coronavirüs ile ilgili uygulanan tedavi yöntemi konusunda, Diyarbakır halkının “kobay” olarak kullanıldığını iddia etti.

Daha öncede gündeme getirdiği iddiaları yineleyen Prof. Dr. Ekinci X hesabı üzerinden yaptığı paylaşımlarda şunları dile getirdi:

 “Diyarbakır Havaalanına Valiliğe bildirilmiş  özel bir uçak iner. İçinde başında özel bir hastanede görevli tanınmış Göğüs Hast. Prof’u bir şahıs başkanlığında 5 kişi sağlıkçı ve iki sivil iner.

2. Hava Alanında Valilikçe karşılanan bu ekibin adresi D.Bakır Gazi Yaşargil Eğitim Arşt. Hastanesidir. Doğrudan hastaneye ulaşan ekibi Sağ.İl.Mdr.C.T ve Başhekim E.B karşılar. Ekibin amacı Covid 19 virüsünü kanda ilaçsız tedavi edebilen bir cihazı Sağlık Bakanlığina satmak.

3. Bakanlık bu Cihazı almak istememektedir çünkü bunun  bilimsel bir yanı yoktur. Ve Dünyada henüz uygulanmadığı gibi cihaz ile ilgili hiç bir deney ve faz çalışması yapılmamıştır. Ekibin başındaki M.S (Bakan Yakını) ısrarla  cihazı denemek ve bir an evvel raporlamak istemektedir.

Ekibin amacı Covid 19 virüsünü kanda ilaçsız tedavi edebilen bir cihazı Sağlık Bakanlığina satmak.

Bakanlık bu Cihazı almak istememektedir çünkü bunun  bilimsel bir yanı yoktur. Ve Dünyada henüz uygulanmadığı gibi cihaz ile ilgili hiç bir deney ve faz çalışması yapılmamıştır. Ekibin başındaki M.S (Bakan Yakını) ısrarla  cihazı denemek ve bir an evvel raporlamak istemektedir.

4. Hasta üzerinde denenecek bu yöntemi hiç bir hastane kabul etmez. Ne hikmetse D.B.Gazi Yşrgl.Eğtm. Arş.Hastanesi Başhekimi kendi hastaları üzerinde denemeyi kabul eder. 3 gün boyunca hastalara ve yakınlarına bilgi verilmeksizin bu deneyler yapılır. Hastane önünde basın

5.Canlı yayın kameraları önünde en tepeye sunum yapılmak istenir. Ancak Bakanlık buna müdahil olmaz. Ancak Sağlık İl Mdr, Başhekim heyet ile beraber kameralarin karşısına geçer ve ülkeye duyurulur. Adını Türk Işını verdikleri bu tedavinin başarısını dünyaya ilan ederler.

6. Her sabah özel uçakla gelip akşam eve dönen bu ekibin başındaki kişiyi tanıyorum. Sözde Türk Işını ile tedavi olan hastaların bir kısmının vefat ettiğini biliyorum. Bu cihazı bakanlik satın almadi ve kullanmadı. Diyarbakır’da kaç vatandaşın tedavisi kesilerek kobay yapıldı?

7 Son: Bunun sorumluları kim? Özel Uçak Kime Ait? Diyarbakır neden seçildi? Halk neden Kobay yapıldı? Bakan Yakını bu işin neresinde?”

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu