Connect with us

Politika

Özdağ ve Kılıçdaroğlu’nun basın toplantısında K24’e engel

Millet İttifakı’nın 13. cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu ile Ümit Özdağ Zafer Partisi binası önünde basın açıklaması düzenledi. Özdağ’ın Kılıçdaroğlu’na ikinci turda destek vereceğini belirttiği açıklama öncesinde Erbil merkezli Kürdistan 24 TV’nin çalışanları Zafer Partili görevliler tarafından engellendi.

Zafer Partisi Genel Merkezi önünde düzenlenen basın toplantısı öncesinde muhabirlerin hazırlıklarının sürdüğü sırada K24 muhabiri, mikrofonu kürsüye koymak istedi. Ancak Zafer Partisi’nden olduğu düşünülen bir görevli tarafından engellendi.Bu durum sonrasında kanalın muhabiri ve kameramanı alanı terk etti. Çağdaş Gazeteciler Derneği Ankara Şubesi de tepki göstererek “Bu engelleyici tutum ve nefreti kınıyoruz. K24 muhabiri meslektaşımızın da dediği gibi: Biz işimizi yapıyoruz!” açıklaması yaptı.

K24 muhabiri ve kameramanı ile Zafer Partisi önünde görev yapan diğer gazetecilerin itirazlarına rağmen Zafer Partisi yöneticileri, “bölücü yayın yapıldığı” gerekçesiyle mikrofonu kaldırdı. Bunun üzerine K24 ekibi, basın toplantısını terk etti.

Devamı…