Ekonomi

Ömer Koç’tan harcama uyarısı: Elzem olmayan harcamalarınızı erteleyin

Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Koç Türkiye ekonomisine ilişkin beklentileri açıkladı. Bayilerine seslenen Koç “”Masraflarınıza dikkat etmenizi, çok elzem olmayan harcamalarınızı ertelemenizi tavsiye ederim” dedi.

Geçtiğimiz günlerde Koç Topluluğu’nun bayileri ve yetkili servisleri ile bir araya gelen Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Koç, Türkiye’nin ekonomisine ilişkin beklentilerini açıkladı.

Koç Holding, geçtiğimiz günlerde Koç Topluluğu bayilerini bir araya getiren geleneksel Anadolu Buluşmaları’nın 31’incisini Ankara’da gerçekleştirdi. Koç, toplantıda gerçekleştirdiği konuşmada Türkiye ekonomisine ilişkin beklentileri açıkladı.

Koç, Halk TV’de yer alan habere göre; “Masraflarınıza dikkat etmenizi, çok elzem olmayan harcamalarınızı ertelemenizi tavsiye ederim” diyen Koç sözlerini şöyle sürdürdü:

“Biz de 3 yıl sonra 100’üncü yaşımızı idrak edeceğiz. Bir asırdır ülkemiz için değer yaratıp onunla birlikte büyüdük. Attığımız her adımda, kurtuluş ve kuruluş ruhunu daima muhafaza ettik. Bundan sonra da, sarsılmaz bir inançla Cumhuriyet değerlerinin savunucusu ve hizmetkârı olmaya devam edeceğiz. Sizlerle birlikte, daha da çok çalışarak, Türkiye’nin ekonomik büyümesine ve toplumsal kalkınmasına öncülük etmeyi sürdüreceğiz.”

Yakın coğrafyalardaki çatışma ortamına dikkat çeken Koç; ekonomik belirsizliklerin olağan hale geldiğini vurgulayarak jeopolitik risklere de vurgu yaptı. Koç, 2020’den itibaren küresel salgın, Ukrayna’daki savaş ve hayat pahalılığı sorunlarıyla boğuşan dünya ekonomisinin, 2023’ün başında tahmin edilenden daha başarılı olduğunu belirtti.  Koç ayrıca, küresel ekonomiye ilişkin öngörülerinde temkinli olmayı sürdürdüklerini kaydetti. 

Koç, geçen yıl son 40 yılın zirvesine çıkan küresel enflasyonun 2023’te gerilediğini, büyümenin yüzde 3 gibi makul bir düzeyde kalabilmesinin “yumuşak bir iniş” yapıldığı anlamına geldiğini ifade etti. Koç ayrıca, küresel ekonomiye ilişkin öngörülerinde temkinli olmayı sürdürdüklerini kaydetti. Jeopolitik risklere dikkat çeken Ömer Koç, ekonomik belirsizliklerin de artık iş dünyasında olağan hale geldiğini söyledi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu