Connect with us

Politika

Oktay: Kadın saldırganın bomba patlattığı terör eylemi olduğunu değerlendiriyoruz

Beyoğlu İstiklal Caddesi’nde 6 kişinin hayatını kaybettiği patlamayla ilgili konuşan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, ”Kadın olduğunu değerlendirdiğimiz bir saldırganın bombayı patlatması sonucu oluşan bir terör eylemi olduğunu değerlendiriyoruz.” dedi.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Adalet Bakanı Bekir Bozdağ ile İstanbul İstiklal Caddesi’nde patlamanın yaşandığı alanda inceleme yaptı.

Türkiye’nin ‘eski Türkiye’ olmadığını ve huzur yönünde istikrarı sağlamış bir ülke olduğunu iddia eden Oktay, ”Türkiye tüm kararlığıyla yoluna devam edecektir. Cumhurbaşkanımızın liderliğinde, başkanlığında dimdik devam edeceğiz. Biz bu olayı çok yakında çözeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Fuat Oktay’ın açıklaması şöyle:

“6 KİŞİYİ KAYBETTİK, 2’Sİ AĞIR 81 YARALI VAR”

“Kadın olduğunu değerlendirdiğimiz bir saldırganın bombayı patlatması sonucu oluşan bir terör eylemi olduğunu değerlendiriyoruz. Bütün kamera kayıtları inceleniyor. Gerekli görgü tanıklarıyla görüşülüyor. Gerekli çalışmalar yapılıyor. An itibariyle 4’ü olay yerinde olmak üzere 6 kişiyi kaybettik. Allah rahmet eylesin. 81 de yaralımız var. Bunlardan 2’si ağır. Başta Taksim İlk Yardım olmak üzere yaralılarımız tedavi altında. Olay yeri inceleme tüm hızıyla devam ediyor. 8 savcımız çalışmalarına devam ediyor. Bu gerektiği takdirde artırılacak. Son ana kadar olayın takipçisi olacağız.

“TÜRKİYE’DE HUZUR VE GÜVEN HAKİM”

Türkiye’de huzur ve güven hakim. Bu olayların arkasında her kim varsa, sınırların ucunda değil, dünyanın öbür ucuna da gitse ulaşılacaktır ve Türkiye’ye getirilerek yargıya teslim edilecektir. Her ne pahasına olursun olsun bunun hesabı sorulacaktır. Türkiye eski Türkiye değil. Bunu herkes böyle bilsin. Her yönüyle şu anda güvenlik yönünde, huzur yönünde istikrarı sağlamış bir ülke ve bölgesindeki ve dünyadaki birçok olayda söz sahibi olan bir Türkiye’ye hiç kimse bu tür eylemlerle ne mesaj verebilir ne de yolundan döndürebilir. Türkiye tüm kararlığıyla yoluna devam edecektir. Cumhurbaşkanımızın liderliğinde, başkanlığında, dimdik devam edeceğiz. Biz bu olayı çok yakında çözeceğiz. Sadece bu olayın tetikçileri değil, işin içinde kim varsa, önünde, sağında, solunda; gerek içeride gerek dışarıda, bunun hesabı tamamından sorulacaktır.”

Devamı…
Yorumunuz

Cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir