Ortadoğu

Neçirvan Barzani’nden Diyala’daki saldırı hakkında mesaj

Irak Kürdistan Bölgesi Başkanı Neçirvan Barzani, Irak’ın Diyala kentinde en az 27 kişinin ölümüne ve yaralanmasına yol açan saldırıyı kınayarak, terörün ciddi bir tehdit olmaya devam ettiğini söyledi.

Neçirvan Barzani, Diyala vilayetinin Şaraban ilçesindeki saldırıda hayatını kaybedenlerin aileleri için başsağlığı mesajı yayınladı. Barzani’nin mesajı şöyle:

“Dün gece çok sayıda vatandaşın ölümüne, çok sayıda diğer üyenin de yaralanmasına yol açan terör saldırısını şiddetle kınıyoruz.

Allah şehitlerimizin ruhlarını şad etsin, ailelerine sabır ve başsağlığı versin. başsağlığı ve taziyelerimizi sunuyoruz. Yaralılara acil şifalar diliyoruz. Kürdistan Bölgesi hastaneleri yaralılara her türlü tıbbi yardıma hazırdır.

Bu terör saldırıları, ülkenin güvenliği ve istikrarı için tehdit oluşturmakta ve terörizmin hala ciddi bir tehdit ve zorbalık olduğunu kanıtlamaktadır. Uluslararası koalisyonun desteğiyle Irak ordusu, Peşmerge ve güvenlik güçleri arasında daha fazla koordinasyon, bunlarla mücadele edelim.” ifadelerini kullandı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu