Ortadoğu

Neçirvan Barzani’den yeni yıl mesajı

Irak Kürdistan Bölgesi Başkanı Neçirvan Barzani, yeni yıl dolayısıyla yayınladığı mesajında, “Kürdistan halkının çıkarları hepimizin ana hedefi olmalı” vurgusunda bulundu.

Yılbaşı mesajı yayımlayan Başkan Neçirvan Barzani, yeni yılın kazanım ve başarılar yılı olmasını temennisinde bulunarak, Kürdistan halkının çıkarlarının herkesin ana hedefi olması gerektiğini belirtti.

Şehit ailelerinin, Peşmergelerin, güvenlik güçlerinin yanı sıra Kürdistan, Irak ve dünya halklarının yeni yılını kutlayan Neçirvan Barzani, “Umutların ve zaferlerin gerçekleştiği, savaşların, çatışmaların, salgın hastalıkların ve iç savaşların son bulduğu, barış, güvenlik ve istikrarın tüm insanlığa yayıldığı bir yıl olmasını temenni ederim” ifadelerini kullandı.

Barzani, Kürdistan Bölgesi’nin her zaman olduğu gibi yine huzur ve istikrar faktörü olacağını belirterek, “Komşular ve bölge devletleri, dost ve müttefiklerlerle olan ilişilerimizi saygı ve ortak çıkarlar temelinde geliştireceğiz” ifadelerini kullandı.

“Özgürlük, eşitlik, insan hakları, demokrasinin savunulması, tolerans, birlikte yaşam, çok sesliliğin yaygınlaştırılması ve vatandaşlarımızın yaşam koşullarının iyileştirilmesi için çalışacağız” diyen Barzani, “Herkese sağlık, başarı ve mutluluk diliyorum” ifadesini kullandı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu