Connect with us

Ortadoğu

Neçirvan Barzani’den Newroz mesajı:

Irak Kürdistan Bölgesi Başkanı Neçirvan Barzani, Newroz dolayısıyla yayımladığı mesajda, “Tüm Kürdistanlıların ortak mücadelesinin eseri olan hak ve kazanımlarının, anayasal ve siyasi statüsünün korunması, daha iyi ve daha parlak bir gelecek için birlikte çalışmak hepimizin ortak sorumluluğudur” dedi.

Kürdistan halkının Newroz Bayramını en güzel şekilde geçirmelerini dileyen Neçirvan Barzani “Newroz Bayramı ve Kürt yeni yılı vesilesiyle başı dik şehit ailelerini, Kürt halkı, bileşenler Kürdistan’ın cesur Peşmergelerini en içten duygularımla kutluyorum” ifadelerini kullandı.

Gezi ve pikniğe çıkacak vatandaşlardan çevreyi korumalarını isteyen Neçirvan Barzani, vatandaşların yeni tip coronavirüs (Covid-19) tedbirlerini göz önünde bulundurmaları gerektiğini ifade etti.

Neçirvan Barzani, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Özgürlük, direniş ve özgüvenin sembolü olan Newroz bayramı, yeni bir yıl ve yeniliktir. Bireysel düzeyde tüm düşünce ve fikirlerimizin yenilenmesi, hayatımız ve ilişkilerimiz için yeni bir başlangıç, barış için yeni bir umut, çevremizdeki gelişmeler ve olaylarla nasıl başa çıkılacağı konusunda iyimserlik getirsin.

Genel olarak da, Kürdistan’daki siyasi güçlerin ve partiler açısından da birlik olmak, zorluklara ve tehditlere birlikte göğüs germek ve bunları başarıyla aşmak her zamankinden daha fazla ortak görevdir.

Tüm Kürdistanlıların ortak mücadelesinin eseri olan Kürdistan Bölgesi’nin hak ve kazanımlarının, anayasal ve siyasi statüsünün korunması, daha iyi ve daha parlak bir gelecek için birlikte çalışmak hepimizin ortak sorumluluğudur.

Bu vesile ile bir kez daha teyit ediyoruz ki, Kürdistan Bölgesi’nin her zaman olduğu gibi Irak federal hükümetiyle tüm sorunları ve anlaşmazlıkları diyalog yoluyla ve anayasa temelinde çözmek için hazırdır. Kürdistan Bölgesi her zaman olduğu gibi Irak’ta sorunlarının çözümü konusunda bir faktördür, ülkenin istikrar ve huzuruna katkı sağlanmasına yardımcı olacaktır.

Buradan, hoşgörü, uzlaşma, birlikte yaşamın yurdu Kürdistan’dan Newroz selamı ve bahar kokusu ile Irak ve bölge halkının, dünyanın ve Kürdistan halkının dostlarının yanı sıra Newroz’u uluslararası bir gün ilan eden Birleşmiş Milletler’e selam ve saygılarımızı gönderiyor, herkes ile barış, istikrar ve huzur için birlikte çalışıyoruz.”

Devamı…
Yorumunuz

Cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir