Connect with us

Ortadoğu

Neçirvan Barzani: ‘Newroz Kürt ruhunun dirilişinin, Kürtlerin ve tüm Kürdistan halkının yaşam ve insanlık sevgisinin simgesidir’

Irak Kürdistan Bölgesi Başkanı Neçirvan Barzani, Newroz Bayramı dolayısıyla yayınladığı mesajda, “Özgürlük ve kazanımlar, Kürt ulusunun ve Kürdistan halkının Newroz ruhunun ürünüdür. Kürt ve Kürdistanlı mücadelecilerin canıyla, kanıyla, gözyaşıyla, onlarca yıllık mücadele ve direnişiyle elde edildi” ifadelerini kullandı.

Iraklı tarafları barış ve istikrar için birlikte çalışmaya çağıran Neçirvan Barzani, “Kürdistan Bölgesi olarak Irak, komşu ülkeler, bölge ve dünyadaki tüm halklara, milletlere ve topluluklara kardeşlik, bir arada yaşama, karşılıklı kabul ve hoşgörü elimizi uzatıyoruz” ifadelerini kullandı.

Kürdistan Bölgesi Başkanı, “Her zaman olduğu gibi barış ve istikrar unsuru olup, birlik ve ortak çıkarların savunucusu olacağımız hususunda herkesi temin ederiz” dedi.

Neçirvan Barzani, “Hepinizin Newroz’unu ve Kürt Yeni Yılı’nı içtenlikle ve yürekten kutluyorum. Şehitlerin anne babalarına, eş ve çocuklarına, kardeşlerine ve yakınlarına selam ve sevgilerimi sunuyorum. Kahraman Peşmergeleri, güvenlik güçlerini, polisi, terörle mücadele güçlerini ve Kürdistan’ın güvenlik ve barışını koruyan tüm güvenlik güçlerini tebrik ediyorum” ifadelerini kullandı.

”Newroz bir Kürt ulusal bayramıdır. Zaferin, özgüvenin ve gururun kutlamasıdır. Kürt ruhunun dirilişinin, Kürtlerin ve tüm Kürdistan halkının yaşam ve insanlık sevgisinin simgesidir” diyen Neçirvan Barzani, “Özgürlük ve kazanımlar, Kürt ulusunun ve Kürdistan halkının Newroz ruhunun ürünüdür. Kürt ve Kürdistanlı mücadelecilerin canıyla, kanıyla, gözyaşıyla, onlarca yıllık mücadele ve direnişiyle elde edildi. Hepinizin Newroz’u kutlu olsun,herkes için başarı dolu bir yıl olsun hepinize mutlu ve huzurlu bir bayram dilerim.”dedi.

Devamı…