Ortadoğu

Neçirvan Barzani: Irak toplumlarıyla birlikte ülkenin ortak inşası ve yönetimi sağlanmalıdır

 Irak Kürdistan Bölgesi Başkanı Neçirvan Barzani, Irak Savunma Bakanlığı’na bağlı bir bilim ve eğitim kurumu olan Yüksek Askeri Eğitim Savunma Üniversitesi Milli Savunma Koleji’nden öğrencileri arasında askeri yetkililer, danışmanlar ve yöneticilerin bulunduğu bir heyeti kabul etti.

Başkanlık Ofisinden yapılan açıklamada görüşmede Başkan Neçirvan Barzani, heyetin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, ülkedeki savunma ve askeri alandaki kurumlar arasındaki ilişkilerin geliştirilmesinin önemine vurgu yaptı. Barzani, askeri  akademi ile bölümlerinin müfredatını ulusal ve bilimsel ilkeler açısından gerekli ve olumlu olarak değerlendirdi.

Neçirvan Barzani, “Irak’ın 20 yıllık bağımsızlığı ardından,  net bir vizyon ve ortak bir programla, geçmişin hatalarından yararlanarak, geleceğe daha iyi adımlar atılmalı, tüm Irak toplumlarıyla birlikte ülkenin ortak inşası ve yönetimi sağlanmalıdır” dedi.

Heyet ziyaretlerinden ve Kürdistan Bölgesi’nde kaydedilen ilerlemeden duydukları memnuniyeti dile getirerek, Kürdistan Bölgesi Başkanının  Irak genelindeki rolü, katkıları ve ulusal vizyonundan dolayı teşekkür etti.

Açıklamada, görüşmede  güvenlik ve askeri konuları da ele aldığı belirtildi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu