Ortadoğu

Neçirvan Barzani gençlere seslendi: Size baktığımda ülkemiz için iyi bir gelecek umudunu görüyorum

 Irak Kürdistan Bölgesi Başkanı Neçirvan Barzani, Duhok’taki Amerikan-Kürdistan Üniversitesi’nin mezuniyet törenine katıldı. Başkan Barzani burada yaptığı konuşmada mezun olan gençlere seslenerek, “Sizler bu ülkenin umudu ve geleceğin liderlerisiniz. Sizin gibi gençlere baktığımda, ülkemiz için daha iyi bir gelecek umudunu görüyorum” dedi.

Mezuniyet törenine katılmaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Neçirvan Barzani, mezunlara, “Başarıya giden yolda gösterdiğiniz sabır ve çalışkanlıktan dolayı sizleri yürekten kutluyorum. Bugün her biriniz Kürdistan için bir başarı öyküsü kaydediyorsunuz. Her biriniz hepimiz için gurur kaynağısınız. Seninle gurur duyuyoruz” diye konuştu.

Amerikan-Kürdistan Üniversitesi’nin mezuniyet töreni bu akşam Kürdistan Bölgesi Başkanı Neçirvan Barzani ve Kürdistan Bölgesi Başbakanı Masrur Barzani’nin katılımıyla Duhok’ta yapıldı.

Törende yaptığı konuşmada, “Ülkenizin sorunlarına çözüm üretmelisiniz. Baba ve dedelerinizin mücadelesini unutmayın; çünkü bugünkü özgürlük ortamı onların eseridir” ifadelerini kullanan Başkan Barzani’nin konuşmasından satırbaşları şöyle:

“Sizlerle gurur duyuyoruz. Ülkemiz Kürdistan’ın geleceğine daha fazla güvenebiliriz. Bugün sahip olduğunuz şans için her zaman şükretmelisiniz. Babalarınıza ve dedelerinize şükredin. Onların sayesinde bu imkanı yakaladınız. Onlar bu kadar şanslı değildi. Çalıştılar ve Peşmerge oldular, kanlarıyla ülkeyi ve ülkenin özgürlüğünü savundular. Özgür olabilmeniz ve kendi ülkenizde üniversite okuyabilmeniz için mücadele ettiler.

“Bu milletin vatanını ve özgürlüğünü koruyun”

Bugün, Amerikan Üniversitesi’nin Duhok’ta her yıl öğrenci yetiştirmesinden onur duyuyorum. Mezunlarımızın atalarının çektiği sıkıntıları asla unutmamaları ve zorluklarını bilmeleri gerekir. Bugünün hürriyetinin bedelinin akıtılan şehit kanları olduğunu bilmeleri gerekir.

Onlar bugüne kadar görevlerini büyük bir titizlikle yerine getirdiler. Bu milletin vatanını ve özgürlüğünü koruyun. Bugün sizler de hayatın her alanında milletinize ve ülkenize samimiyetle hizmet etmeye başlamalısınız. Edindiğiniz bilgi ve becerilerle birçok büyük başarı kaydetmeniz gerekiyor. Artık bu ülkenin kalkınma dinamosu oluyorsunuz. Sosyal, bilimsel ve entelektüel gelişimden umutlu olmalısınız.”

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu