Ortadoğu

Neçirvan Barzani Alman bakanları kabul etti

Irak Kürdistan Bölgesi Başkanı Neçirvan Barzani Almanya’dan Federal Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Bakanlığı Müsteşarı Jochen Flasbarth ve Federal Maliye Bakanı Müsteşarı Werner Gatzer’in de aralarında bulunduğu üst düzey bir heyeti kabul etti.

Almanya’nın Bağdat Büyükelçisi ile Erbil Başkonsolosluğunun da hazır bulunduğu görüşmede, Almanya’nın Kürdistan Bölgesi ve Irak ile ilişkilerini geliştirmesi, Erbil-Bağdat ilişkileri ve Irak’taki genel durum ele alındı.

Başkanlık Ofisinden yapılan açıklamaya göre heyet,  Almanya’nın Irak ve Kürdistan Bölgesi’ne desteğini sürdürdüğünü ifade ederek, Almanya’nın Kürdistan Bölgesi ile her alanda ilişkilerini geliştirme arzusunu yineledi.

Kürdistan Bölgesi’ne Almanya halkı, hükümeti, parlamentosunun desteği ve yardımları için teşekkür eden Neçirvan Barzani, Kürdistan Bölgesi’nin Alman yatırımcıların özel sektör başta olmak üzere her alanda kolaylaştırmaya hazır olduğunu vurguladı.

Genel olarak bölgedeki son gelişmeler ve ortak çıkarları ilgilendiren diğer konular toplantının diğer gündemleri arasında yer aldı.  Başkan Neçirvan Barzani Irak’taki görevi  yakında sona erecek olan Almanya Büyükelçisine yeni görevinde  başarılar diledi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu