Ortadoğu

Neçirvan Barzani: 16 Ağustos Kürt halkının mücadelesine ve fedakarlıklarına saygı ile sivil direnişin önemli bir tarihidir.

Kürdistan Demokrat Partisi’nin (KDP) kuruluş yıldönümü vesilesiyle Irak Kürdistan Bölgesi Başkanı Neçirvan Barzani bir açıklama yayınladı .Açıklama şöyle:

Başkan Mesud Barzani’yi, Siyasi Büroyu, liderliğini, Kürdistan Demokrat Partisi’nin tüm organlarını, şehit ailelerini, kahraman Peşmergeleri, Kürdistan Demokrat Partisi’nin kadrolarını, üyelerini, destekçilerini ve sadıklarını en içten dileklerimle kutluyorum. . . . .

Kürdistan Demokrat Partisi’nin (KDP) kuruluşunu anmak, KDP önderliği ve bayrağı altında özgürlük ve kurtuluş mücadelesi veren Kürt halkının mücadelesine ve fedakarlıklarına saygı ile devrimci ve sivil direnişin önemli bir tarihidir.

Kürdistan Demokrat Partisi (KDP), merhum Barzani’nin önderliğinde ve Kürt halkının hayallerini ve umutlarını bir kurtuluş siyaseti programına dönüştüren bir grup Kürt aktivistin elinde, zor bir dönemde tarihi bir zorunluluk olarak kuruldu.

Kürdistan Demokratik Partisi (KDP) her zaman barışçıl ve demokratik bir ulusal inanca sahip olmuştur ve uzun yıllara dayanan tecrübesi, barış içinde bir arada yaşama, karşılıklı kabul ve hoşgörünün siyasi kültürünün temel ilkeleri olduğunu kanıtlamaktadır.

Bugün Kürdistan’ın zorluklarla yüzleşmek, anayasal kazanımları korumak ve daha iyi bir geleceğe doğru ilerlemek için siyasi partilerinin ve topluluklarının birliğine her zamankinden daha fazla ihtiyacı var. Ülkeyi siyasi çıkmazdan çıkarmak için Irak siyasi partileriyle de işbirliği yapmalıyız.

16 Ağustos kutlu olsun, şehitlerin ruhları üzerine olsun.

Neçirvan Barzani

Kürdistan Demokrat Partisi Genel Başkan Yardımcısı

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu