Politika

Murat Ağırel: Sedat Peker’e suikast hazırlığı var. Dijital tecrit uygulandığı için paylaşım yapamıyor

Gazeteci Murat Ağırel, önce YouTube videoları, ardından Twitter paylaşımları ile büyük yolsuzluk iddialarını gündeme getiren Sedat Peker’in bir süredir paylaşım yapmamasının nedeninin “dijital tecrite” alınması olduğunu söyledi. Peker’in tek bir beğeni yapması halinde dahi evine gönderilecek jammerlarla iletişiminin tamamen kesileceğini söyleyen Ağırel, ayrıca Sedat Peker’in çevresinin Peker’e bir suikast yapılması için uluslararası bir örgüt ile anlaşma yapıldığını iddia ettiğini de aktardı.

Son olarak AKP milletvekili Zehra Taşkesenlioğlu ile eski SPK Başkanı olan kardeşi Ali Fuat Taşkesenlioğlu ve eşi Ünsal Ban ile iki Cumhurbaşkanlığı danışmanı hakkında iddialarda bulunan Sedat Peker’in bir süredir neden paylaşım yapmadığına ilişkin önemli bir açıklama geldi.

Gazeteci Murat Ağırel Halk TV’de katıldığı bir programda Sedat Peker’in yakın çevresine ulaştığını belirterek, Sedat Peker için uluslararası çetelere suikast düzenlenmesi üzerine davet gönderildiğinin ulaştığı kişi tarafından kendisine anlatıldığını söyledi.

Bu bilgiye nasıl ulaştığını anlatan Ağırel “Kiminle konuşsak karşılaştığımız soru şu oluyor? Sedat Peker nasıl sustu? Madem başkasının tweeti ile yazabiliyor, kendi hesabından niye video paylaşmıyor? Ünsal Ban ile ilgili ben halen hazırlık yapıyorum. İddiaların daha farklı boyutlarını ortaya çıkarmaya çalışıyoruz. Ulaşabildiğimiz ulaşamadığımız evraklar oluyor. Bununla ilgili de ben Sedat Peker’in yakın çevresine ulaşmaya çalıştım.’ kendisini şaşkına çeviren bilgileri Halk TV seyircileri ile paylaştı.

“Dijital tecrit uygulanıyor”

Sedat Peker’in çok yakınlarından birine ulaşarak sorular sorduğunu anlatan Ağırel, ‘Bunun da kamuoyunda bilinmesi gerektiğini düşünerek sizle paylaşıyorum. Şöyle… Kendisine bir tecrit uygulanıyor. Dijital tecrit. Sosyal medyada en ufak bir beğeni dahi yapılsa dijital tecride ek olarak yaşadığı konuta jammerler getirilip telefonuyla irtibatının kesileceği kendisine söylenmiş. Şu anda çocuklarının okulundan dolayı interneti kesmemişler. Eğer bir paylaşım daha yaparsa, beğini, RT yaparsa bu yola başvuracaklarını söylemişler kendisine. Sedat Peker de bununla ilgili yöntem arıyormuş. Hatta bu yöntemlerin üzerinde çalışırken atıp da yapmış kendisi… Süleyman Demirel ile ilgili örnek vermiş. Demokrasilerde çare tükenmez, elbet bir çare bulacağız tarzında… bir konuşma yapmış. Avukatlara da bununla ilgili hukuki mücadele için başvurular olmuş.” diyerek uygulanan dijital tecridi anlattı.

“Sedat Peker’in kellesinin alınması için uluslararası çetelerle davet yöntemi ile anlaşma yapılmış”

Ağırel, şunları ifade etti:

“Belli gruplara, uluslararası suç çetelerine, uluslararası organizasyonlarda kullanılan bu çetelere hedef kişinin ‘kellesi alınması’ üzerine, yani Sedat Peker’e bir suikast yapılması ile ilgili bir anlaşma yapılmış. Ve bununla ilgili Sedat Peker cephesi şunu söylüyor; uluslararası cinayet işleyebilen tüm organizasyonlara açık bir davet olarak kabul edilen bir uygulama yapılmış. Bunu da Sedat Peker’in suikastı için ortaya konulmuş, ödüller konulmuş.

İnfaz timleri kurulmuş. Bir davet yapılmış, açık davet… “Hedefi kim yok ederse ödülü alabileceği bir sistem” diye tarif ediliyormuş. Sedat Peker de hedefmiş, kim öldürürse ödül alacağı açıklanmış. (Sedat Peker cephesi) Bununla ilgili de verilere ulaşmışlar. Bunlar iddia mı dedim. Hayır, bunlar artık delillendirme aşamasına geldikleri şeylermiş. Bununla ilgili ellerinde veriler varmış.”

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu