Yaşam

Mültecilere ilanlı tehdit: Artık istenmiyorsunuz

Mültecilere yönelik nefret söylemleriyle tepki çeken Bolu Belediye Başkanı Özcan, kentteki bilboardlara Türkçe ve Arapça yazılı ilanlar astırdı: “Artık istenmiyorsunuz, dönün ülkenize.”

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, mültecilere yönelik ırkçı ve ayrımcı söylemlerine yenisini ekledi. Özcan, bilboardlara astırdığı Türkçe ve Arapça yazılı ilanda, “Geldiğiniz gibi gitme zamanınız geldi. Artık istenmiyorsunuz, dönün ülkenize” ifadelerini kullandı. 

DHA’nın haberine göre Tanju Özcan’ın isminin yazılı olduğu, “Bolu Belediyesi’nden geçici sığınmacılara son çağrı” başlıklı Türkçe ve Arapça yazılan ilanda, “Geçici sığınmacılara sesleniyorum; 11 yıl önce ülkemize misafir olarak geldiğinizi söylediniz. Türk milleti de kıt kaynakları ile yılardır size sahip çıkıyor. Artık bu misafirlik fazla uzadı. Ülkemizdeki ekonomik buhranı görüyorsunuz. Gençlerimiz işsiz, aileler açlık sınırının altında yaşıyor. Bu şartlarda artık sizinle paylaşacak ekmeğimiz ve suyumuz kalmadı. Geldiğiniz gibi gitme zamanınız geldi. Artık istenmiyorsunuz, dönün ülkenize” ifadelerine yer verildi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu