Genel

MHP’li ilçe başkanı Diyarbakır’da uyuşturucu ile yakalandı!

Bitlis’te MHP Hizan İlçe Başkanı Eyüp Üste, Diyarbakır’da 1 kilo uyuşturucu ile yakalandı. Üste gözaltına alınırken, genel merkez talimatıyla ilçe yönetimi düşürüldü.

Diyarbakır’da düzenlenen operasyonda 1 kilo uyuşturucu ile yakalanan MHP Hizan İlçe Başkanı Eyüp Üste, gözaltına alındı.

Tele1’den Egehan Erkün’ün haberine göre, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Bitlis Hizan İlçe Başkanı Eyüp Üste, Diyarbakır’da polis ekipleri tarafından düzenlenen operasyonda 1 kilo uyuşturucu ile yakalandı. Gözaltına alınan MHP İlçe Başkanı Eyüp Üste tutuklandı.

MHP’li Üste’nin uyuşturucu madde ile yakalanmasının ardından Genel Merkez talimatıyla Bitlis Hizan İlçe Yönetimi feshedildi.

Bitlis İl Başkanlığı hesabından yapılan paylaşımda, “Bitlis Hizan MHP İlçe yönetim kurulumuz genel merkezimin takdirleri sonucu, parti tüzüğümüzün ilgili maddeleri gereğince feshedilmiştir” denildi.

MHP Bitlis İl Başkanı Tekin Uçak’ın olayı reddettiği daha sonra doğruladı. Uçak, Hizan ilçe yönetiminin MHP Genel Merkezi’nin talebiyle düşürülmediğini belirterek “Kendisi istifa etti ama paylaşımı o şekilde yaptık” iddiasınında bulundu.

Uçak, Eyüp Üste’nin ‘istifa’ gerekçesini ise “Kendisi yetersiz kalmıştı. İstifa bu kötü hadiseye denk geldi. İstifadan sonra haberdar olduk, olmaması gerekirdi. Bizimle hiçbir ilgisi yok. Bizde de bu tarz olaylar olmaz” şeklinde açıkladı.

Uçak, gözaltına alınan Üste’nin emniyetteki durumuna ilişkin ise “Bilmiyorum, haberimiz olmadı” yanıtını verdi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu