Politika

MHP’li Arkaz: HDP hain bir örgütün siyasi kanadıdır

MHP milletvekillerinden oluşan heyet, Karabük’te sivil toplum örgütlerinin temsilcileri ve partililerle bir araya geldi. İstanbul milletvekili Hayati Arkaz, ‘Karşıda bir zillet ittifakı var. HDP, oranın başıdır’ dedi.

MHP seçim çalışmalarını ‘Adım Adım 2023, İl İl Anadolu’ programları çerçevesinde sürdürmeye devam ediyor. Bu kapsamda MHP İstanbul Milletvekili Hayati Arkaz ve partililerden oluşan heyet Karabük’teydi.Programda,MHP İstanbul Milletvekili Hayati Arkaz, MHP Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz, parti yöneticileri, muhtarlar ve sivil toplum kuruluşu temsilcileriyle İşçi Lokalinde bir araya geldi. MHP İstanbul Milletvekili Hayati Arkaz yaptığı konuşmada, “Cumhur ittifakı ile beraber terör ve teröristler doğudaki kazdıkları hendeklere gömülmüştür ve gömülmeye de devam ediyor. Yurt içinde teröristler temizlenmiştir, PKK terör örgütü bitmiştir, FETÖ de bitti biliyorsunuz. Kuzey Irak’ta, Kuzey Suriye’de bugün 40 kilometre içeride Türk askerileri var, Türk Bayrağı dalgalanıyor. Yani biz sınırlarımız 40 kilometre içeriden koruyoruz” diye konuştu.

Arkaz, Cumhur İttifakı’nın milletin kendisi olduğunu öne sürerek Millet İttifakı’nın organizasyonunu HDP’nin yaptığını iddia etti. Arkaz, Genel Başkanları Devlet Bahçeli’nin sık sık dile getirdiği HDP’nin kapatılmasına yönelik söylemleri de tekrar etti.

‘CUMHUR İTTİFAKI MİLLETİN KENDİSİDİR’

Programda konuşan MHP İstanbul Milletvekili Hayati Arkaz şunları söyledi:

‘HDP’NİN MECLİS’TEN GİTMESİ LAZIM’

Millet İttifakı’na yönelik eleştirilerde bulunan Arkaz, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Karşıda bir zillet ittifakı var. HDP, oranın başıdır. Orayı HDP organize ediyor maalesef. HDP, hain bir örgütün siyasi kanadıdır. HDP’deki o milletvekillerinin, PKK’nın militanlarından ve Kandil’deki o hain militanlardan hiçbir farkı yoktur, hepsi aynıdır çünkü onlar Kandil’in listesidir. HDP’nin ilçe, il başkanları, meclis üyeleri ve milletvekilleri kesinlikle Kandil’in listesiyle seçilir. Nettir bu. Bunlar hain örgütün siyasi kanadı. Dünyanın hiçbir demokratik ülkesinde devletini yıkmak isteyen, milletini bölmek isteyen, askerini, polisini sırtından vurarak şehit eden bir terör örgütünün uzantısını Mecliste barındırmazlar. Onlar oradan gidecek. Genel Başkanımız uzun süredir söylüyor, ‘HDP kapatılsın’ diye. Bunlar devletten maaş alıyor, devletin verdiği çakarlı araçlarla teröristleri taşıyorlar. Her türlü vatan hainliğini yapıyorlar. Onların oradan gitmesi lazım.

Selahattin Demirtaş diye bir hain var, bunların eş başkanı. Eş başkanlar, Apo’nun adamlarıdır ve onun kadar haindirler. Çıktı, Kobani olaylarında yandaşlarını sokağa çağırdı. 53 ölü var. Sokağa indiler, caddeleri kestiler, binlerce arabayı yaktılar, binlerce iş yeri ve evi tahrip ettiler. Bir iç savaş provası yapıldı. O hain şu an hapiste. Bazı muhalif, muhalefetin milletvekilleri ikide bir çıkıp ‘Efendim, o insan niye içeride tutuluyor? Çıksın’ diyor. Bizde bir atasözü vardır: ‘Haine kim merhamet ediyorsa vatana ve millete ihanet etmiş olur.’ En az onun kadar hainlerdir.

Türkiye’deki terörist sayısının 100’lü rakamlara kadar düştü. Allah’ın izniyle bunların hepsini bu topraklardan söküp atacağız ve terörün başını ezeceğiz. Sadece kendi topraklarımızdan değil, emperyalist güçlerin desteklemiş olduğu sınır ötesindeki teröristlerle de mücadelemiz devam ediyor ve etmeye de devam edecek.

Hükümet, hem Türkiye’de hem de komşu ülkelerde emperyalist güçlerin binlerce tır silah verdiği terör örgütlerini temizlemek için başlattığı mücadele kararlılıkla yürütülüyor. Biz de bunu sonuna kadar desteklemeye devam edeceğiz. Sadece silahlı terör örgütleriyle olmuyor, terörün çok boyutu var. Bize burada diz çöktürmek ve yıldırmak isteyen emperyalist güçler, bu sefer ekonomik saldırılarını başlattılar, onlarla da kararlılıkla mücadele ediyoruz.”

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu