Politika

MHP Diyarbakır İl Başkanı Cihan Kayaalp ‘cinsel istismar’dan tutuklanmıştı: Ayrıntıları ortaya çıktı

MHP Diyarbakır İl Başkanı Cihan Kayaalp’in tutuklanmasına neden olan suçlamanın ayrıntıları ortaya çıktı. Kayaalp’in 16 yaşındaki bir erkek çocuğa aylarca cinsel istismar uyguladığı iddia edildi.

Görevden alınan MHP Diyarbakır İl Başkanı Cihan Kayaalp’in, “çocuğa cinsel istismar” suçlamasıyla tutuklanarak cezaevine gönderilmesi gündeme oturdu.

Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen Kayaalp, çıkarıldığı nöbetçi sulh ceza hakimliğince “cinsel istismar” suçlamasıyla tutuklandı.

MHP’li Kayaalp’in 17 yaşındaki bir çocuğa cinsel istismarda bulunduğu öğrenildi.

Çocuğun ifadesi ile ortaya çıktı

Gazeteci yazar İsmail Saymaz’ın Halk TV’deki köşesinde aktardığı bilgilere göre, E.A. adlı 17 yaşında imam hatip lisesi öğrencisi erkek bir çocuğu ifadesinde olanları anlattı.

İlçe başkanlığında tanıştığı kişiler tarafından Kayaalp’in villasına götürülen E.A burada geçirdiği belli bir süreden sonra istismara uğradığını; Kayaalp’in odasına çağrıldığını, bacaklarına ve cinsel organına masaj yapmaya zorlandığını söyledi.

Saymaz yazısında konuyla ilgili şu ifadeleri kullandı:

“E.A.’nın her gün villaya gittiği, konuklara çay servisi yaptığı ve kimseler olmadığında Kayaalp’in masaj bahanesiyle çocuğa istismarda bulunduğu ileri sürülüyor. Bu istismarın en az altı kez gerçekleştiği iddia ediliyor. Son olayda Kayaalp’in sürtünerek, istismarda bulunduğu öne sürülüyor.

E.A.’nın ‘Masaj yaptıracağı zaman odadaki iki kapıyı kapatıyor ancak kilitlemiyordu. Dışarıdakiler kapıyı çalmadan girmedikleri için bu sürede toparlanma fırsatı buluyordu’ dediği vurgulanıyor.

E.A.’nın son olaydan sonra villaya gitmediği ve ‘Çünkü razı sanarak, ileriye gitmesini istemiyordum’ dediği ifade ediliyor. Kayaalp’in danışmanı Ş.D.’nin çocuğu aradığı, telefonunu açmayınca ‘Sen yürek mi yedin!’ diye mesaj attığı kaydediliyor. İfadeden beş gün önce Kayaalp’in E.A.’yı aradığı ve çocuğun annesiyle konuştuğu belirtiliyor. Ardından E.A.’nın, yaşadıklarını annesine anlattığı vurgulanıyor.”

Saymaz, Adliyeden sızan bilgiye göre E.A’nın şunları söylediğini yazdı:

“Buraya sürekli gidiyordum ve gece saat 24’e kadar kalmak zorunda kalıyordum. Son olaydan sonra gitmedim. İçime kapandım. Annem konuşmak isteyince anlattım. Annem ‘Polise gidelim’ dedi ancak korktum. ‘Sıkıntı yaşamayalım’ dedim.”

E.A., başından geçenleri lise müdürü H.A.’ya anlattıktan sonra müdür, “Bu olayı saklayamam, haber ver” diyor ve skandal, bu şekilde gün yüzüne çıkıyor. E.A., M.D. dahil üç gence daha masaj yaptırılmış olabileceğini iddia ediyor.

“Bürokrasi MHP’yi kayırdı”

İsmail Saymaz, E.A’nın ifadesinin alınmasından bir gün sonra, 17 Haziran sabahı “MHP Diyarbakır il başkanı ve yöneticileri ihaleye fesat karıştırmaktan gözaltına alındı” diye bir haber servis edildiğini hatırlattı.

Yazısında “Diyarbakır olayı, bürokrasinin MHP’yi kayırdığını kanıtlıyor” diyen Saymaz, Kayaalp gözaltına alınmadan bir gün önce MHP Genel Merkezi’ne haber gönderildiğine, partinin şüpheliyle ilişiğini kesmesine zaman ve imkan tanındığına, soruşturmanın “ihaleye fesat karıştırma kapsamında yürütüldüğü bilgisi sızdırılarak, cinsel saldırı suçu perdelendiğine” dikkat çekti.

Saymaz, “Elinizi vicdanınıza koyarak söyleyin. Kayaalp, CHP il başkanı olsaydı bu partinin genel merkezine haber uçurulur muydu?” diye sordu.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu