Politika

Metiner’den AKP’ye HDP eleştirisi: Artık bir karar vermeli

Eski AKP milletvekili Mehmet Metiner, HDP’ye anayasal destek için ziyarette bulunan AKP’ye seslendi: “Artık bir karar vermeli. HDP’yi kendisiyle oturulup konuşulacak ve desteği önemsenecek bir parti olarak görüyorsa o vakit HDP’ye dair dilini ve yaklaşımını değiştirmeli.”

AKP’nin “başörtüsü” adı altında anayasal değişiklik için kapatmak istediği HDP’ye yaptığı destek ziyaretine yönelik tartışmalar sürüyor. Bu konuda eski AKP milletvekili Mehmet Metiner’den de bir değerlendirme geldi.

Metiner, “HDP’yi hem TBMM çatısı altında olmaması gereken terör örgütünün siyasi partisi olarak suçlamak, hem de anayasa değişikliği için muhatap alıp görüşmek AK Parti açısından sıkıntılı bir yeni durum” dedi.

“AK Parti karar vermeli” diyen Metiner, “HDP’yi kendisiyle oturulup konuşulacak ve desteği önemsenecek bir parti olarak görüyorsa o vakit HDP’ye dair dilini ve yaklaşımını değiştirmeli” ifadelerini kullandı.

‘Dilini Ve Yaklaşımını Değiştirmeli’

Mehmet Metiner’in açıklamaları şöyle:

“HDP’yi hem TBMM çatısı altında olmaması gereken terör örgütünün siyasi partisi olarak suçlamak, hem de anayasa değişikliği için muhatap alıp görüşmek, AK Parti açısından sıkıntılı bir yeni durum. Bundan sonra HDP’ye dair söylenecek her söz, bu fotoğrafa çarpıp geri dönecek.

AK Parti karar vermeli:

HDP’yi kendisiyle oturulup konuşulacak ve desteği önemsenecek bir parti olarak görüyorsa o vakit HDP’ye dair dilini ve yaklaşımını değiştirmeli.

Sadece HDP’ye dair değil, HDP ile siyaseten ilişkilenen diğer partilere ilişkin dilini ve yaklaşımını da…”

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu