Politika

Mehmet Şimşek Batman’da: Yakında büyükşehir olursanız şaşırmamanız lazım

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, memleketi Batman’da,” Batman’da muazzam bir girişimcilik ruhu var. Gaziantep’ten sonra en güçlü girişimciliğin olduğu ilimiz. Nüfus hızlı artıyor. Yakında büyükşehir olursanız şaşırmamak lazım. Çünkü gerçekten muazzam bir gelişim var.” ifadelerini kullandı.

Hazine ve Maliye Bakamı Mehmet Şimşek, Ulaştırma Bakanı Abdulkadir Uraloğlu ile birlikte memleketi Batman’da Necat Nasıoğlu Külliyesi içerisinde yapımı tamamlanan Leyla Nasıroğlu Kütüphanesi, Hatice Nasıroğlu Konferans Salonu ve Azze Nasıroğlu Kur’an Kursu ve Taziye evinin açılışını gerçekleştirdi. Burada hemşerilerine seslenen Bakan Şimşek, Batman’ın büyükşehir olma ihtimali olduğunu söyledi.

Açılışta konuşan Şimşek, şunları söyledi:

“Eğer bir şehirde altyapı iyi, güçlü teşvikler ve girişimcilik ruhu varsa o zaman o şehir mutlaka çok ileriye gidiyor. Batman’ı Türkiye’nin yeni yüzyılında en önemli büyüme motorlarından görüyorum. Çünkü Batman’ın muazzam bir girişimcilik ruhu var. O nedenle nüfus çok hızlı artıyor. Yakında büyükşehir olursanız şaşırmamanız lazım. Çünkü gerçekten muazzam bir dinamizm var.

“500 yatırımcı yer bekliyor. 500 yatırımcı demek istihdam demek. Şu anda üzerinde çalıştığımız sanayileri devreye alırsak, sıra bekleyen 500 yatırımcıyı düşünürsek Batman çok önemli bir sanayi üssü, Türkiye’nin önemli bir sanayi üssü olacak. Bu sanayi üssünü limanlara nasıl bağlayabiliriz, başka ülkelere ürün sevkiyatını nasıl yapabiliriz onları düşünüyoruz. Ufak kişisel meselelerle uğraşmıyoruz. Uzun bir süreden sonra Batman milletvekillerimiz onun bunun ufak tefek sorunlarla değil şehrin makro sorunlarıyla ilgili ziyaretlerimize geliyorlar bu da Batman için çok büyük bir kazanç.”(İHA)

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu