Yaşam

Mardin’de eylem ve etkinlik yasağı

Mardin’de tüm eylem ve etkinlikler yasaklandı. Yasaklama gerekçesi olarak cezaevlerindeki açlık grevleri gösterildi. Ancak açlık grevleri 12 Eylül’de sona ermişti.

Mardin Valiliği, TSK’nın sürdürdüğü operasyonlar ve cezaevlerindeki açlık grevlerini gerekçe göstererek kentteki tüm eylem ve etkinlikleri yasakladığını duyurdu.

Valilikten yapılan açıklamada şöyle dendi: “Mardin ili coğrafi sınırları içerisinde 03.11.2021 Çarşamba günü saat 00.01’den itibaren 17.11.2021 Çarşamba günü saat 24.00’a kadar 15 ( On Beş ) gün süre ile; 2911 sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu hükümlerine göre düzenlenecek gösteri yürüyüşü ve açık hava toplantılarının 2911 Sayılı Kanunun 17. maddesine istinaden yasaklanmıştır;

İlimizde düzenlenecek olan, ticari reklamlar hariç olmak üzere, basın açıklaması, el ilanı bildiri, broşür dağıtmak, afiş, poster asmak ve açmak, meşale yakma ve taşıma, anket yapılmasının, açlık grevi, oturma eylemi, stant, imza kampanyası, çadır kurma, protesto eylemi vb. eylem/etkinliklerin 5442 sayılı İl idaresi Kanununun 11. maddesinin (a) ve (c) fıkra hükümleri gereğince belirtilen tarihler arasında mülki idare amirinin iznine bağlanmıştır.”

Kaynak:Basnews

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu