Yaşam

Mardin’de akıllara durgunluk veren olay

Mardin Artuklu Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde görevli anestezi doktoru Hakan Akelma, uyutulan hastanın midesinden endoskopik yöntemle yılan çıkartılan bir hastanın videosunu paylaştı.

Mardin Artuklu Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde görevli anestezi doktoru Dr. Hakan Akelma’nın sosyal medya hesabında yaptığı videolu paylaşım şaşkına çevirdi.Söz konusu videoda ameliyatla bir kadının ağzından çıkarılan yılan canlı görüldü.

Paylaşılan videoda endoskopi ile ağzından yapılan ameliyatta canlının çıkarıldığı görülüyor. Ameliyatı yapan sağlıkçının ise çıkardıktan sonra çığlık attığı görüldü.

Anestezi uzmanı Dr. Hakan Akelma, paylaştığı videoya şu notu düştü:

“Bunca yıllık Anestezistim ilk defa böyle vaka görüyorum. Şaşkınlık duymamak elde değil. Uyutulan hastada endoskopik yöntemle çıkarılan şeye bakın.”

Rusya’da yaşanan ilginç olayın ardından ameliyat sırasında çekilen görüntüler basına servis edildi. Uyutulan kadının boğazından kuyruk kısmından tutularak çekildiği görülürken, görüntüler ülkede bir anda en çok izlenen görüntü oldu. Hastaneden yapılan açıklamada canlının yılan olduğu ve canlı olarak çıkarıldığı, kadına ise zarar vermediği belirtildi.

Hastanenin iddiasına göre yılanın zehirli bir yılan olmaması nedeniyle kadının kurtulduğu, şu an için hastanede kontrol altında tutulduğu ifade edildi.

Cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler

Exit mobile version