Politika

MAK Araştırma Başkanı Kulat: Seçim ilk turda Kılıçdaroğlu lehine bitecek

MAK Araştırma Başkanı Mehmet Ali Kulat, “Elimizdeki veriler, seçimin çok büyük bir ihtimalle ilk turda Kılıçdaroğlu lehine bitmesini muhtemel gösteriyor” dedi.

MAK Araştırma Başkanı Mehmet Ali Kulat, Halk TV canlı yayınında yaptığı değerlendirmelerde seçimlerin, Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun lehine sonuçlanabileceğini dile getirerek, Memleket Partisi Genel Başkanı ve cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’ye yönelik ilginin “çok ciddi şekilde aşağıya indiğini” söyledi. 

MAK Araştırma Başkanı Mehmet Ali Kulat değerlendirmelerinde şunları ifade etti:

“Bizim sahada gördüğümüz Sayın Muharrem İnce’ye yönelik il başta gördüğümüz o ilgi ve alakanın çok ciddi şekilde aşağıya indiği kanaatindeyiz. Elimizdeki veriler bunu bize gösteriyor. Aşağıya doğru bir iniş trendi gözüküyor.

Cumhurbaşkanı adaylarından Sinan Oğan’ın hem MHP’den hem de İYİ Parti seçmeninden oy almaya başladığını anlatan Mehmet Ali Kulat, “Sinan Oğan hem MHP’den hem İYİ Parti’den; ama ağırlıklı olarak MHP’den oy almaya başladı. Kavgasız bir dil kullanıyor. Birilerine ağır ithamlarda bulunmuyor. Bu genç seçmende ilgi oluşturuyor. Türk milliyetçileri Sinan Oğan’ı bu anlamda destekliyorlar, onu görüyorum” dedi.

Elimizdeki şu anki veriler, seçimin çok büyük bir ihtimalle ilk turda Kılıçdaroğlu lehine bitmesini muhtemel gösteriyor.

Eğer Muharrem İnce ve Sinan Oğan ikilisinin oy oranı yüzde 5’in üstüne çıkarsa seçimin ikinci tura kalma ihtimali doğar. Elimizdeki veriler toplam oyların yüzde 5’in altında kalacağı yönünde”

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu