Politika

Kurtulmuş, ‘CHP-HDP İttifakı’ olursa yüzde kaç oy alacağını açıkladı

AKP Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunarak muhalefeti eleştirdi.

AKP Bursa İl Başkanlığı’nda ulusal ve yerel medya kuruluşlarının temsilcileriyle bir araya gelen AKP Genel Bakan Vekili Numan Kurtulmuş, gündeme dair açıklamalarda bulundu.

AKP’nin gençlere ulaşamadığı yönünde algı yapıldığını savunan Kurtulmuş, “Biz en büyük desteği gençlerden ve kadınlardan almışızdır. Gençlerin ve kadınların hayatını kolaylaştırmak için elimizden geleni yapmışızdır. Anketlerle değil, millet sandıkta söyleyecektir. Şu an AKP anketlerde birinci partidir. Cumhuriyet Halk Partisi ve HDP’yi toplayın. Neresinden toplarsanız toplayın, yüzde 35’in üzerine çıkmaz” ifadelerini kullandı.

Ukrayna-Rusya savaşıyla ilgili açıklamalarda bulunan Kurtulmuş’un açıklamaları şöyle:

“Dünyanın bütün ülkelerinde gündemin birinci maddesi, Ukrayna ile Rusya arasında devam eden savaştır. Ne yazık ki sivil ölümlerin devam ettiği haberlerini alıyoruz. Güç mücadelesinin yansımalarından biridir. Bu kriz sadece tek başına bir sebep değildir. Bu rekabetlerin sonucu ortaya çıkmaktadır. Önümüzdeki yıllarda da bunların yaşanacağını düşünüyoruz. Su, enerji ve gıda krizleri bizleri beklemektedir. 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu