Politika

“Kürtlere dönük eşitsizliklere işaret etmek isterken anti-komünizme sarılma ihtiyacı?”

Türkiye Komünist Partisi Genel Sekreteri Kemal Okuyan, CHP Sözcüsü Deniz Yücel’in Kürtlerle ilgili yorumunda X hesabından tepkilerini dile getirdi.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in ‘Türkiye’de herkes eşittir ama Kürtler daha az eşittir’ iddiasının ardından yaşanan tartışmalara dair Deniz Yücel’in George Orwell’dan alıntıladığı ifadeler, Okuyan’ın tepkisini şu ifadelerle dile getirdi:

“CHP sözcüsü Deniz Yücel’e George Orwell’in ilerici aydınların listesini devlete teslim eden bir muhbir olduğunu, Hayvan Çiftliği’nin bu kadar popüler olmasını CIA’nın “derin” müdahalesinin sağladığını hatırlatmanın bir yararı var mı bilmiyorum. CHP sözcüsü “bütün insanlar eşittir ama bazıları daha eşittir” sözünün Orwell’e ait olduğunu söyledikten sonra, “Stalin dönemi Sovyetler Birliğindeki eşitsizlikleri çarpıcı bir dil ve öyküyle eleştiren ‘Hayvan Çiftliği’ isimli ünlü eserinden bir alıntıdır” demiş. Kürtlere dönük eşitsizliklere işaret etmek isterken bile anti-komünizme sarılma ihtiyacı neden duyarsınız?”

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu