Connect with us

Kültür & Sanat

Kürt opera sanatçısı Pervin Çakar, Kürtçe müziği bıraktığını açıkladı

Sanatçı Pervin Çakar, Kürt müziği söylemeyi bıraktığını belirterek, “Asıl mesleğim alan operaya yoğunlaşmak istiyorum” dedi.

Opera sanatçısı Pervin Çakar, asıl mesleği olan operaya yoğunlaşmak istediğini belirterek, “Bunu anlayışla karşılayacağınızı umut ediyorum. Kürt müziği hep kalbimde. Çünkü eşsiz” dedi.

Çakar, Twetter’dan yaptığı paylaşımda, büyük heyecanla albüm kayıtları yapıp halka sunmaya çalıştığına işaret ederek, ” Yoruldum sevgili dinleyenlerim ve takipçilerim yoruldum. Büyük heyecanla albüm kayıtları yapıp sizlerin beğenisine hep sunmaya çalıştım. Negatif eleştiriler, hakaretler ve beni hedef göstermeye çalışanlarla mücadele etmekten yoruldum. Hassas bir kalbim var. Ben ne Kürtlüğümden, ne kültürümden ne de sanatımdan koparım. Çünkü nereden geldiğini iyi bilen biriyim. Bana her nerede olursam olayım ilham verdi kimliğim.” dedi.

20’lı yaşlardan bu yana kendisinin opera dünyanının engin deryasına atttığını kaydeden Çakar, paylaşımında şu ifadeleri kulandı:

“Opera benim hayatım. 20’li yaşlarımdan bu yana kendimi opera dünyasının engin deryasına attım. Şehir şehir, ülke ülke gezdim sesimi dinleterek. 2012 yılından sonra bütün enerjimi Kürt müziğini anlamak, dinlemek ve sevdiğim eserleri kaydedip sizlerle paylaşmak ile geçirdim. Patreon üzerinden bana gelen desteklerle/katkılarla ya da çoğu kez kendi çabalarımla bunu severek, isteyerek ve kimseye gönül koymadan yaptım. Çok güzel çalışmalar oldu kanımca.

Ben hepinizden razıyım. Fakat hayatı boyunca müzik dünyasında savaşmış ve mücadele etmiş bir kişi olarak çok kez kırıldım, kızdım, gözyaşı döktüm. Bir kaç tane daha hayata geçirmek istediğim albüm projem var. Asıl mesleğim opera o nedenle kendi alanımda eğitim aldığım operaya yoğunlaşmak istiyorum. Bunu anlayışla karşılayacağınızı umut ediyorum. Kürt müziği hep kalbimde. Çünkü eşsiz.”