Politika

‘Kürdistan’ sözlerine soruşturma ile ilgili soruya CHP’li Erkek’ten yanıt

CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek, CHP PM Üyesi Nevaf Bilek hakkında ‘terör örgütü propagandası’ suçlamasıyla soruşturma açıklaması ile ilgili olarak açıklamada bulundu.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek, Parti Meclis Üyesi Umut Akdoğan ve CHP Kadın Kolları Genel Başkan Yardımcısı Ayten Gülsever, seçim çalışmaları ve sandık güvenliği ile ilgili Dersim’e ziyaret gerçekleştirdi.

CHP Dersim Milletvekili Polat Şaroğlu ve İl Başkanı Ali Mustafa Çelik ile birlikte esnafı gezen CHP heyeti daha sonra CHP Dersim İl Başkanlığında vatandaşlarla bir araya geldi.

Kuvvetler ayrılığının olmadığı yerde adalet ve hukukun olamayacağını belirten CHP’li Erkek, iktidara yönelik eleştirilerde bulunarak iktidara geldikten sonra adalet ve hukuku sağlayacaklarını söyledi.

Erkek, CHP PM Üyesi Nevaf Bilek’in “Diyarbakır için ‘Türkiye Kürdistan’ında önemli, tarihi bir şehrimiz’ açıklamasına soruşturma açılması ile ilgili Rûdaw muhabirinin sorusunu yanıtladı.

Erkek şunları söyledi:

“Öncelikle şunu söyleyeyim bakıyorsunuz iktidara doğuda başka konuşuyorlar, batıda başka konuşuyorlar.

Ama biz CHP’de bizim genel başkanımızın, parti sözcümüzün ve grup başkan vekillerimizin sözleri ve düşünceleri partiyi bağlar.

Bunu özellikle ifade edeyim. 6’lı masayı ve Millet İttifakı’nı dağıtabilmek amacıyla, bu muhalefetin bütünlüğünü bozabilmek amacıyla her şeyi deniyorlar, her şeyi yapıyorlar.

Ama artık bunun tutması mümkün değil çünkü bu mücadele demokrasi mücadelesi, eşitlik, özgürlük ve  adalet mücadelesi, Türkiye’nin yarınını hep birlikte inşa edeceğiz.

85 milyon hep birlikte onun için yolumuzda kararlıkla ilerliyoruz.”(Rudaw)

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu