Ortadoğu

Kürdistan Bölgesi’nden Urfa’daki depremzedelere 2 tır yardım

Irak Kürdistan Bölgesi, Maraş’taki depremlerden etkilenen Urfa’daki afetzedelere 2 tır insani yardım malzemesi ulaştırdı.

İHH Urfa Temsilciliğinden yapılan açıklamaya göre, Kürdistan Bölgesi tarafından depremzedeler için başlatılan yardım kampanyası çerçevesinde toplanan yardımlar, deprem bölgelerine ulaştı ulaştı.

Açıklamada görüşlerine yer verilen İHH Urfa Temsilcisi Behçet Atila yardımlarda emeği geçenlere dua eden Atila, şunları kaydetti:

“Bu büyük musibette kardeşlerimizi yanımızda görmek acılarımızı kısmen de olsa azaltıyor. Kardeşliğin gereğini yapan herkese teşekkür ederiz, Allah hepsinden razı olsun. Elhamdülillah dünyanın her yerinden Müslümanlar bizi arıyor, acılarımızı paylaşıyor ve yardımlarını gönderiyor. Bu musibetlerden ders çıkararak ümmet bilincini pekiştirmek ve hep diri tutmak lazım.” diyerek , yaptıkları anlamlı yardımlarından dolayı Kürdistan Bölgesi heyeti ve halkına teşekkür etti.

Kürdistan Bölgesi Hükümeti ve Barzani Yardım Vakfı, depremin üzerinden 24 saat geçmeden arama kurtarma ekipleri ile yardım tırlarını deprem bölgelerine ulaştırdı.

Antep, Adıyaman ve Diyarbakır’a ulaştırılan yardımlar aynı günlerde Rojava’da depremden etkilenen Afrin ve Cindires’e de gönderildi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu