Ortadoğu

Kürdistan Bölgesi liderlerinden Ramazan Bayramı mesajları

Irak Kürdistan Bölgesi liderleri, Ramazan Bayramı’nı yayımladıkları mesajlarla kutladı.

Başkan Mesud Barzani mesajında, “Şehitlerin onurlu ailelerinin, kahraman Peşmerge’nin ve tüm Kürdistan vatandaşlarının bayramını kutluyorum” ifadelerini kullandı.

Barzani, “Bu mübarek vesileyle Kürdistan halkına mutluluk ve esenlikler diler, Allah’tan tüm Müslümanların oruçlarını ve ibadetlerini kabul etmesini niyaz ederim” diyerek bayramın barış ve huzura vesile olması temennisinde bulundu.

Kürdistan Bölgesi Başkanı Neçirvan Barzani, bayramın güzellik, huzur ve istikrara vesile olmasını dileyerek “Ramazan Bayramı’nın gelişi vesilesiyle başta onurlu şehit aileleri olmak üzere Kürdistan, Irak ve tüm dünyadaki Müslümanları en içten dileklerimle kutluyorum” dedi.

Bayramın kendimizi gözden geçirmek için bir fırsata dönüştürülmesi çağrısı yapan Neçirvan Barzani, “Saygı, birlik, sevgi ve barış için yeni bir sayfa açalım” ifadelerine yer verdi.

Neçirvan Barzani, bayram mesajı aracılığıyla siyasi taraflara da bir çağrıda bulunarak şunları söyledi:

“Kürdistan Bölgesi ve Irak’taki siyasi güçler ve partiler, bayramı siyasi düzeyde birlik ve beraberliğin yeni başlangıcı hâline getirmeli, birlikte çalışmalı, sorunları ve çatışmaları çözmelidir. Halkımız ve ülkemiz için daha iyi bir bugün ve gelecek sağlamak için hep birlikte çalışalım.”

Kürdistan Bölgesi Başbakanı Mesrur Barzani ise “Bayramınızı huzurlu ve mutlu bir ortamda geçirmenizi diliyorum” diyerek başta “kahraman Peşmerge, iç güvenlik güçleri, şehit ve Enfal mağdurlarının onurlu aileleri” olmak üzere Kürdistan, Irak ve dünyadaki Müslümanların bayramını kutladı.

“Bu bayramın Kürdistan’daki tüm topluluklara mutluluk, refah, barış ve birlik getirmesini; dünyada barış ve huzuru tesis etmesini temenni ediyorum” diyen Başbakan Barzani, “Bayramınız kutlu olsun, daima mutlu kalın” ifadeleriyle kullandı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu