Connect with us

Politika

Kürdistan Bölgesi Başkanı Japonya Büyükelçisini kabul etti

Kürdistan Bölgesi Neçirvan Barzani bu gün öğleden sonra Japonya’nın Irak Büyükelçisi Suzuki Kotaro ve beraberindeki heyeti kabul etti.

Toplantıda Irak’taki siyasi durumdaki son gelişmeler ve Japonya’nın Irak ve Kürdistan Bölgesi ile ilişkileri ele alındı.

Japonya Büyükelçisi, ülkesinin Irak ve Kürdistan Bölgesi’ni desteklemeye ve işbirliğine devam edeceğini yineledi ve Kürdistan Bölgesi’nin kaydettiği ilerlemeye övgüde bulundu ve Başkan Nechirvan Barzani’nin siyasi partileri birbirine yakınlaştırma ve aralarında birlik oluşturmadaki rolünü takdir etti.

Başkan Barzani ise Japonya’ya Kürdistan Bölgesi ve Irak’taki rolünden dolayı teşekkür ederek, özellikle Japon Ajansı JICA’nın çalışma ve faaliyetlerine atıfta bulunarak, Japonya’nın çalışma ve faaliyetlerinin ve ikili ilişkilerin geliştirilmesinin devamını diledi.

Irak’taki siyasi durum ve fırsatlardan yararlanma, bölgede genel olarak barış ve istikrar ve terör tehdidi, yeniden yapılanma ve Japonya’nın çalışabileceği sektörler konusu ve özel sektörün teşvik edilmesi de toplantının bir diğer konusuydu.

Devamı…
Yorumunuz

Cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir