Connect with us

Ortadoğu

Kürdistan Başbakanı Mesrur Barzani Katar’da

Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamed Al Sani’nin daveti üzerine Katar’ın başkenti Doha’ya giden Başbakan Mesrur Barzani Doha Hamad Uluslararası Havalimanı’nda resmi törenle karşılandı. Başbakan’ı havalimanında Katar Dışişlerinden Sorumlu Devlet Bakanı Sultan bin Saad Al Muraikhi ile üst düzey yetkililer karşıladı.

Bakanlar Kurulu’ndan geniş bir heyetle Katar’a giden Başbakan’ın Katar Emiri’nin yanı sıra ülkenin diğer üst düzey yetkilileriyle bir araya gelip ikili ilişkileri ilerletmeyi görüşmesi bekleniyor.

Resmi temaslarına bugün başlayan Başbakan Mesrur Barzani; Katar Ticaret ve Sanayi Bakanı Ali bin Ahmed Al Kuwar ile bir görüşme gerçekleştiren Başbakan ardından Katar Enerji Bakanı Saad el-Kaabi ile bir araya geldi.

Kürdistan Bölgesi – Katar ilişkilerinin özellikle de ticaret, yatırım, enerji ve tarım alanlarında ilerletilmesi bekleniyor.

Katar’ın El-Raye ve El-Mirsal gazeteleri, Başbakan’ın Doha ziyaretini ilk sayfadan verirken, Katar Haber Ajansı da Başbakan’ın ziyaretine geniş yer verdi.Ayrıca, Eş-Şark gazetesi Başbakan’ın Doha ziyaretinin manşetten verdi.

Kürdistan Bölgesi ile Körfez ülkeleri arasındaki ilişkilerde son zamanlarda bir hareketlilik yaşandığı görülüyor.

Devamı…
Yorumunuz

Cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir