Yaşam

YENİLENDİ: Karslı ve Elazığlı aileler arasında silahlı kavga; Ölü ve yaralılar var

Konya’da Karslı aile ile Elazığlı komşuları arasında saman üzerine kavga çıktı. Karslı aileye açılan ateş sonucu 2 kişi yaşamını yitirdi, 3 kişi de yaralandı. Polis olayın şüphelilerini gözaltına aldı.

Konya’nın merkez Karatay İlçesinden iki komşu arasında evlerinin arasındaki boşluğa saman koyma meselesi yüzünden kavga çıktığı iddia edildi.

Komşular arasındaki tartışmanın kısa sürede kavgaya dönüşmesi üzerine Nurettin A. evinden getirdiği pompalı tüfekle Ayhan Erdemir (46) ve eşi Mahizer Erdemir’e (47) ateş etti.

Pompalı tüfekle vurulan karı koca olay yerinde hayatını kaybetti.

Kavga sırasında Naif Erdemir ile F.E. ve M.G. yaralandı.

Olay yerine giden giden polise zanlı ateş açtı. Kısa süreli yaşanan çatışma ardından zanlı ayağından vurularak gözaltına alındı.

Dedeoğlulları ailesinin avukatı Abdurrahman Karabulut Twitter hesabı üzerinden, Konya’da Karslı ve Elazığlı iki aile arasında silahlı kavga yaşandığını duyurdu.

Daha sonra olay yerine ulaşan Abdurrahman Karabulut Twitter hesabı üzerinden yayınladığı videoda Karslı bir aile ile Elazığlı aile arasında saman koyma meselesi yüzünden kavga çıktığını doğruladı.

Karabulut “Olay yerindeyiz. Olay saman yüzünden çıkan komşu saldırısıdır. İki kişi hayatını kaybetti üç kişi yaralı. Saldırgan polisin müdahalesi ile yaralı olarak yakalandı. Yaralılardan biri ağır, Hayati tehlikesi devam ediyor. Saldırgan Elazığlı Kürt, saldırıya uğrayan aile de Kürt” ifadelerini kullandı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu