Dünya

Kolombiya’da 17 gün önce düşen uçaktaki 4 çocuk sağ bulundu

Kolombiya’da, 1 Mayıs’ta taşıdığı 8 kişiyle kaybolan ve dün enkazına ulaşılan uçaktaki biri 11 aylık 4 çocuğun 17 gün sonra ormanda sağ bulunduğu açıklandı.

Kolombiya’da, Araracuara ile San Jose del Guaviare bölgesinde 8 kişiyi taşırken sinyali kesilen küçük uçağın enkazı 16 gün sonra dün Caqueta yönetim bölgesine bağlı Palma Rosa köyü kırsalında bulundu.  

AA’nın aktardığına göre, 4 kişinin cesedine ulaşılan enkazda bulunmayan 4 çocuk için ormanlık bölgede sürdürülen çalışmalardan bugün iyi haber geldi. Düşen uçakta “mucize” sonucu hayatta kalan 11 aylık bebeğin de aralarında olduğu dört kardeşin ormanda bulunduğu duyuruldu.

Kolombiya Cumhurbaşkanı Gustavo Petro, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Askerlerimizin çetin aramaları sonucu Guaviare’de düşen uçaktaki 4 çocuğu sağ olarak bulduk. Ülke için büyük bir sevinç” dedi.

13 yaşındaki Lesly Bonbaire, 9 yaşındaki Soleiny Ranoque, 4 yaşındaki Tien Ronoque ve 11 aylık bebek Cristian Ranoque’nin düşen uçaktan nasıl sağ çıktığı ve 17 gün boyunca ne şekilde hayatta kaldığına dair detay paylaşılmadı.

Blu Radio’nun haberinde, kardeşlerden en büyüğü Lesly’nin, küçük kardeşlerini hayatta tutabilmek için ormanda geçici bir sığınak kurduğu bilgisi paylaşıldı. 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu