Connect with us

Politika

Kılıçdaroğlu’ndan PKK yanıtı: Gaffar Okkan’ın katilleriyle iş tutanlar bizi suçlayamazlar

Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhur İttifakı’nın HÜDA PAR ile yanı masaya oturduğunu ,”Gaffar Okkan’ın katilleriyle iş tutanlar, bizi suçlayamazlar” sözleriyle tepki gösterdi.

Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı Adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul Çatalca’daki ‘Halk Buluşması’nda açıklamalarda bulundu. 

Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, PKK söylemlerine yanıt verdi. Kılıçdaroğlu, Cumhur İttifakı’na katılan Hüda-Par’ı işaret ederek, “Gaffar Okkan’ın katilleriyle iş tutanlar bizi suçlayamazlar. Bizim iki kırmızı çizgimiz var bir vatan iki bayrak. Katillerle, teröristler iş tutanlar bize ders veremez” dedi.

Suriye’de 34 askerin şehit olmasının ardından Erdoğan’ın gerçekleştirdiği Rusya ziyaretini de hatırlatan Kılıçdaroğlu,  “AKP’ye oy veren vatandaşlarıma da sesleniyorum. 22 yıldır Türkiye’yi yönetenler bugün ülkeyi ne hale getirdiler. Suriye’de 34 askerimiz şehit oldu, beyefendi koşa koşa Putin’e gitti. Saatlerce kapıda bekledi. Oysa ne olması gerekirdi. Şehit olan bizim askerimiz, onların bizden özür dilemesi lazım. Dünya lideriyim diyor. Sen kapıda bekledin mi? Kronometre açıldı mı? Sen geç onları geç” diye konuştu. 

 Kılıçdaroğlu’nun konuşmasından satır başları şöyle: 

*Hep birlikte huzur içinde yaşayacağız, birlikte mücadele edeceğiz, birlikte çalışacağız. Çiftçinin kredi faizlerini sileceğiz. Beşli çeteden bu paraları söke söke adalet içinde alacağım, her kuruşunu alacağım. Bay Kemal onların tamamını alacak.

*Kul hakkı yiyenleri asla affetmeyeceğim. Beşli çete değil, çiftçi kazanacak. Bir çocuk açsa diyeceğim ki ’85 milyon açız’. Saraylarda oturmayacağız. Onlar dolar meraklısı, bizde öyle bir merak yok.

*Esnafın pandemide aldığı kredilerin faizlerini sileceğiz. 

*AKP’ye oy veren vatandaşlarıma da sesleniyorum. 22 yıldır Türkiye’yi yönetenler bugün ülkeyi ne hale getirdiler. Suriye’de 34 askerimiz şehit oldu, beyefendi koşa koşa Putin’e gitti. Saatlerce kapıda bekledi. Oysa ne olması gerekirdi. Şehit olan bizim askerimiz, onların bizden özür dilemesi lazım. Dünya lideriyim diyor. Sen kapıda bekledin mi? Kronometre açıldı mı? Sen geç onları geç.

*14’ünde sandığa gidin. Komşunuza alın. Bütün sandıkların güvenliğini aldık, hiç endişe etmeyin. 

*Hiçbir kadını bir erkeğe asla ve asla muhtaç etmeyeceğim. Sağ elin verdiğini sol el görmeyecek. Hiç kimsenin yoksulluğunu afişe etmeyeceğim. Gaffar Okkan’ın katilleriyle iş tutanlar bizi suçlayamazlar. Bizim iki kırmızı çizgimiz var bir vatan iki bayrak. Katillerle, teröristler iş tutanlar bize ders veremez.”

Devamı…