Politika

Kılıçdaroğlu, Onursal Adıgüzel’i görevden aldı

CHP Bilgi ve İletişim Teknolojilerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Onursal Adıgüzel’in, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu tarafından görevden alındığı bildirildi.

Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı ve CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun bu kararının gerekçesinin “veri akışını yönetememe” olduğu öğrenildi. Onursal Adıgüzel, 14 Mayıs Cumhurbaşkanlığı Seçimlerinde CHP’nin seçim sisteminin ve veri akışının tıkanması nedeniyle eleştirilerin hedefindeydi. 

Haberi Gazeteci İsmail Saymaz duyurdu. Saymaz Sözcü TV’de katıldığı programda Kılıçdaroğlu’nun, Bilgi ve İletişim Teknolojileri’nden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Onursal Adıgüzel’i görevden aldığını söyledi.

Ardından Onursal Adıgüzel Twitter hesabından istifa ettiğini duyurdu. Adıgüzel, “Kamuoyunda oluşan olumsuz kanaat nedeniyle, seçim akşamı sistemlerimiz çalışmasına ve hiçbir teknik aksaklık yaşanmamasına rağmen, Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun seçim sürecine zarar vermemek adına 2018 yılından bu yana sürdürdüğüm görevimden ayrılıyorum” dedi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu